Rowing Western Australia Regattas
Fremantle

2017 Club Pennant Regatta 3

Date: Sat 8th July, 2017
Venue: Champion Lakes
Regatta Results
RESULTS BY RACE #
Browse All Results
RESULTS BY CLUB
RESULTS BY ATHLETE

Last Names:   All Athletes
[A-D][E-H][I-L][M-P][Q-T][U-Z]

Name Search:
RESULTS BY EVENT
Filter Event List:
Gender:
Seats:
Boat:
Select Event:
#Code 
1WD1X21
2WE1X15
3ME4+14
4WC2-9
5MC4-5
6MA/B2-8
7WA/B1X8
8MD8+4
9ME8+5
10WD4+11
11WC1X6
12MC8+3
13MA/B4-5
14WA/B8+4
15PX1X-
16MD1X20
17ME1X18
18WE4+9
19MC2-7
20WC4-7
21WA/B2-9
22MA/B1X15
23WD8+4
24MC1X11
25WE8+3
26MD4+14
27WC8+4
28WA/B4-6
29MA/B8+5
 
Options:    Show    
Saturday 8th July, 2017

Race 1Heat 1: Womens C Grade Coxless Pair

CONSOLIDATED
Race 2Heat 2: Womens C Grade Coxless Pair

CONSOLIDATED
Race 3Division 1: Womens D Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SWAN RIVER 3
[D]
1       4:29.17  0.00
2nd
CURTIN UNIVERSITY
[D]
5       4:36.41 7.24+7.24
3rd
SWAN RIVER 6
[D]
3       4:37.32 0.91+8.15
4th
ANA 1
[D]
7       4:44.59 7.27+15.42
5th
WARC 1
[D]
2       4:47.05 2.46+17.88
6th
FREMANTLE 1
[E]
8       4:54.56 7.51+25.39
7th
WARC 2
[D]
6       5:00.36 5.80+31.19
8th
FREMANTLE 3
[D]
4       5:07.73 7.37+38.56
Race 4Division 2: Womens D Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SWAN RIVER 1
[D]
5       4:27.37  0.00
2nd
ANA 3
[D]
4       4:33.19 5.82+5.82
3rd
ANA 2
[D]
7       4:43.43 10.24+16.06
4th
SWAN RIVER 2
[D]
2       4:44.49 1.06+17.12
5th
FREMANTLE 5
[D]
1       4:48.41 3.92+21.04
6th
WARC 3
[D]
8       4:55.93 7.52+28.56
7th
CHAMPION LAKES
[D]
6       4:57.90 1.97+30.53
8th
FREMANTLE 2
[E]
3       5:01.89 3.99+34.52
Race 5Division 3: Womens D Grade Single Scull

CONSOLIDATED
Race 6Division 1: Womens E Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SWAN RIVER 4
[E]
6       4:36.18  0.00
2nd
FREMANTLE 1
[E]
7       4:44.41 8.23+8.23
3rd
ANA
[E]
8       4:54.97 10.56+18.79
4th
FREMANTLE 4
[E]
5       5:06.39 11.42+30.21
5th
SWAN RIVER 2
[E]
3       5:37.65 31.26+1:01.47
6th
WARC 2
[E]
4       6:28.27 50.62+1:52.09
 
UWABC 1
[E]
1  SCRATCHED
 
FREMANTLE 3
[E]
2  SCRATCHED
Race 7Division 2: Womens E Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
CURTIN UNIVERSITY
[E]
8       4:40.32  0.00
2nd
SWAN RIVER 1
[E]
7       4:40.49 0.17+0.17
3rd
SWAN RIVER 3
[E]
4       4:52.76 12.27+12.44
4th
FREMANTLE 5
[E]
5       5:24.38 31.62+44.06
5th
UWABC 2
[E]
6       6:00.13 35.75+1:19.81
 
WARC 1
[E]
2  SCRATCHED
 
FREMANTLE 2
[E]
3  SCRATCHED
Race 8Division 1: Mens E Grade Coxed Four
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
WARC 4
[E]
3       3:49.90  0.00
2nd
WARC 3
[E]
5       4:05.73 15.83+15.83
3rd
SWAN RIVER 1
[E]
2       4:05.93 0.20+16.03
4th
ANA 3
[E]
8       4:11.06 5.13+21.16
5th
UWABC 1
[E]
7       4:16.16 5.10+26.26
6th
ANA 2
[E]
6       4:20.42 4.26+30.52
 
FREMANTLE 2
[E]
4  SCRATCHED
Race 9Division 2: Mens E Grade Coxed Four
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SWAN RIVER 2
[E]
5       3:45.51  0.00
2nd
FREMANTLE 1
[E]
8       3:47.13 1.62+1.62
3rd
WARC 2
[E]
6       3:52.68 5.55+7.17
4th
ANA 1
[E]
3       3:56.61 3.93+11.10
5th
WARC 1
[E]
4       4:05.93 9.32+20.42
6th
SWAN RIVER 3
[E]
7       4:17.67 11.74+32.16
Race 10Final: Womens C Grade Coxless Pair
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
UWABC 2
[C]
4       6:15.55  0.00
2nd
SWAN RIVER 2
[C]
3       6:27.05 11.50+11.50
3rd
WARC
[C]
5       6:33.73 6.68+18.18
4th
PERTH 2
[D]
7       6:36.24 2.51+20.69
5th
UWABC 1
[C]
8       6:36.32 0.08+20.77
6th
SWAN RIVER 1
[C]
6       6:42.52 6.20+26.97
7th
PERTH 1
[D]
2       7:09.71 27.19+54.16
 
CURTIN UNIVERSITY 1
[D]
1  SCRATCHED
Race 11Final: Mens C Grade Coxless Four
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
WARC
[C]
7       5:08.59  0.00
2nd
UWABC 3
[D]
6       5:10.81 2.22+2.22
3rd
CURTIN UNIVERSITY
[D]
5       5:15.23 4.42+6.64
4th
UWABC 1
[C]
8       5:20.74 5.51+12.15
5th
UWABC 2
[C]
4       5:22.41 1.67+13.82
Race 12Final: Mens A and B Grade Coxless Pair
PlaceCrewLane   2000MMargins
1st
FREMANTLE
[A]
6       7:15.35  0.00
2nd
UWABC 3
[B]
2       7:18.86 3.51+3.51
3rd
UWABC 1
[B]
8       7:27.10 8.24+11.75
4th
UWABC 2
[C]
5       7:34.12 7.02+18.77
5th
SWAN RIVER 3
[B]
7       7:40.59 6.47+25.24
6th
SWAN RIVER 1
[B]
3       7:42.43 1.84+27.08
 
WARC 1
[A]
4  SCRATCHED
Race 13Final: Womens A and B Grade Single Scull
PlaceCrewLane   2000MMargins
1st
WARC 1
[A]
3       8:04.73  0.00
2nd
WARC 2
[A]
1       8:19.65 14.92+14.92
3rd
WARC 3
[A]
6       8:30.14 10.49+25.41
4th
CURTIN UNIVERSITY
[B]
7       8:46.38 16.24+41.65
5th
UWABC 3
[C]
2       8:50.27 3.89+45.54
6th
UWABC 1
[C]
8       8:59.13 8.86+54.40
7th
UWABC 2
[C]
4       9:10.81 11.68+1:06.08
 
SWAN RIVER
[A]
5  SCRATCHED
Race 14Final: Mens D Grade Coxed Eight
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
WARC
[D]
7       3:15.46  0.00
2nd
CURTIN UNIVERSITY 2
[D]
8       3:32.74 17.28+17.28
 
CURTIN UNIVERSITY 1
[D]
5  SCRATCHED
 
SWAN RIVER
[D]
6  SCRATCHED
Race 15Final: Mens E Grade Coxed Eight
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SWAN RIVER
[E]
7       3:25.69  0.00
2nd
ANA
[E]
8       3:29.52 3.83+3.83
3rd
WARC
[E]
5       3:38.12 8.60+12.43
4th
FREMANTLE
[E]
6       3:47.02 8.90+21.33
 
UWABC
[E]
4  SCRATCHED
Race 16Division 1: Womens D Grade Coxed Four
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
WARC 1
[D]
5       4:11.14  0.00
2nd
ANA 2
[D]
6       4:20.51 9.37+9.37
3rd
UWABC 1
[E]
7       4:21.27 0.76+10.13
4th
SWAN RIVER 1
[D]
8       4:21.65 0.38+10.51
5th
CURTIN UNIVERSITY
[D]
4       4:34.59 12.94+23.45
Race 17Division 2: Womens D Grade Coxed Four
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
UWABC 2
[E]
6       4:17.52  0.00
2nd
ANA 1
[D]
8       4:26.17 8.65+8.65
3rd
CHAMPION LAKES
[D]
4       4:32.55 6.38+15.03
4th
SWAN RIVER 2
[D]
7       4:40.74 8.19+23.22
5th
WARC 2
[E]
5       4:53.23 12.49+35.71
Race 18Final: Womens C Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
CURTIN UNIVERSITY 2
[C]
7       6:31.76  0.00
2nd
SWAN RIVER 2
[C]
8       6:34.60 2.84+2.84
3rd
WARC 3
[C]
6       6:56.17 21.57+24.41
4th
CURTIN UNIVERSITY 1
[C]
4       6:56.77 0.60+25.01
5th
PERTH
[C]
5       7:18.50 21.73+46.74
 
SWAN RIVER 1
[C]
3  SCRATCHED
Race 19Final: Mens C Grade Coxed Eight
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
WARC
[C]
7       4:56.30  0.00
2nd
UWABC 1
[C]
6       4:58.93 2.63+2.63
3rd
UWABC 2
[C]
8       5:16.43 17.50+20.13
Race 20Final: Mens A and B Grade Coxles Four
PlaceCrewLane   2000MMargins
1st
UWABC
[B]
7       6:41.88  0.00
2nd
SWAN RIVER 2
[B]
4       6:46.40 4.52+4.52
3rd
WARC 1
[A]
8       6:54.90 8.50+13.02
4th
WARC 2
[B]
5       6:59.13 4.23+17.25
5th
SWAN RIVER 1
[B]
6       7:10.57 11.44+28.69
Race 21Final: Womens A and B Grade Coxed Eight
PlaceCrewLane   2000MMargins
1st
SWAN RIVER
[B]
7       7:19.97  0.00
2nd
CURTIN UNIVERSITY
[B]
5       7:27.63 7.66+7.66
3rd
FREMANTLE
[B]
6       7:32.87 5.24+12.90
4th
UWABC
[C]
8       7:42.99 10.12+23.02
Race 22Non-Event: Parra Combined Single Scull

NON-EVENT
Race 23Heat 1: Mens C Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
WARC
[C]
3       5:47.83  0.00
2nd
CURTIN UNIVERSITY 2
[C]
7       5:48.63 0.80+0.80
3rd
UWABC 1
[D]
5       5:55.60 6.97+7.77
4th
SWAN RIVER 1
[C]
8       6:08.65 13.05+20.82
5th
CURTIN UNIVERSITY 3
[C]
6       6:08.73 0.08+20.90
6th
ANA 3
[D]
4       6:19.22 10.49+31.39
Progress: 1->Final + 6 Next Fastest Crews
Race 24Heat 2: Mens C Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
ANA 1
[C]
6       5:41.57  0.00
2nd
SWAN RIVER 2
[C]
5       5:48.09 6.52+6.52
3rd
UWABC 2
[C]
4       5:54.79 6.70+13.22
4th
ANA 2
[D]
7       6:06.77 11.98+25.20
5th
CURTIN UNIVERSITY 1
[D]
8       6:15.98 9.21+34.41
Progress: 1->Final + 6 Next Fastest Crews
Race 25Heat 1: Mens A and B Grade Single Scull
PlaceCrewLane   2000MMargins
1st
WARC 3
[B]
7       7:45.47  0.00
2nd
UWABC 1
[B]
5       7:50.88 5.41+5.41
3rd
FREMANTLE 1
[A]
1       7:56.15 5.27+10.68
4th
WARC 2
[B]
4       7:56.19 0.04+10.72
5th
UWABC 3
[C]
8       7:58.25 2.06+12.78
6th
UWABC 2
[C]
3       8:03.85 5.60+18.38
7th
SWAN RIVER 3
[B]
2       8:19.31 15.46+33.84
 
WARC 1
[A]
6  SCRATCHED
Progress: 1->Final + 6 Next Fastest Crews
Race 26Heat 2: Mens A and B Grade Single Scull
PlaceCrewLane   2000MMargins
1st
FREMANTLE 2
[B]
2       7:47.01  0.00
2nd
FREMANTLE 3
[A]
5       7:49.23 2.22+2.22
3rd
SWAN RIVER 2
[B]
4       7:51.93 2.70+4.92
4th
UWABC 4
[B]
6       8:02.01 10.08+15.00
5th
WARC 5
[B]
3       8:03.65 1.64+16.64
6th
SWAN RIVER 1
[B]
8       8:14.00 10.35+26.99
 
WARC 4
[B]
7  SCRATCHED
Progress: 1->Final + 6 Next Fastest Crews
Race 27Division 1: Mens D Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
UWABC 3
[E]
5       3:48.21  0.00
2nd
SWAN RIVER 3
[D]
4       3:55.81 7.60+7.60
3rd
CURTIN UNIVERSITY 3
[D]
8       4:00.29 4.48+12.08
4th
ANA 3
[D]
3       4:00.89 0.60+12.68
5th
ANA 4
[D]
6       4:32.47 31.58+44.26
 
UWABC 2
[D]
2  SCRATCHED
 
SWAN RIVER 4
[D]
7  DID NOT START
Race 28Division 2: Mens D Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
WARC 1
[D]
3       3:45.07  0.00
2nd
CURTIN UNIVERSITY 1
[D]
8       3:55.46 10.39+10.39
3rd
ANA 1
[D]
6       3:56.13 0.67+11.06
4th
WARC 2
[D]
7       4:00.25 4.12+15.18
5th
SWAN RIVER 2
[D]
5       4:07.96 7.71+22.89
6th
CHAMPION LAKES 1
[D]
4       4:22.32 14.36+37.25
 
SWAN RIVER 1
[D]
2  SCRATCHED
Race 29Division 3: Mens D Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
CURTIN UNIVERSITY 2
[D]
4       3:51.32  0.00
2nd
SWAN RIVER 5
[E]
6       3:52.45 1.13+1.13
3rd
ANA 2
[D]
7       3:59.90 7.45+8.58
4th
UWABC 1
[D]
8       4:04.31 4.41+12.99
5th
UWABC 4
[D]
5       4:05.71 1.40+14.39
6th
CHAMPION LAKES 2
[D]
3       4:15.28 9.57+23.96
Race 30Division 1: Mens E Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
ANA 3
[E]
7       4:01.29  0.00
2nd
ANA 4
[E]
5       4:01.78 0.49+0.49
3rd
ANA 5
[E]
2       4:08.45 6.67+7.16
4th
SWAN RIVER 2
[E]
4       4:18.71 10.26+17.42
5th
WARC 2
[E]
3       4:22.31 3.60+21.02
6th
SWAN RIVER 4
[E]
1       4:23.93 1.62+22.64
7th
FREMANTLE 1
[E]
8       4:34.83 10.90+33.54
8th
CURTIN UNIVERSITY 2
[E]
6       4:36.75 1.92+35.46
Race 31Division 2: Mens E Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
WARC 1
[E]
4       3:55.89  0.00
2nd
ANA 2
[E]
7       4:04.86 8.97+8.97
3rd
FREMANTLE 2
[E]
5       4:10.68 5.82+14.79
4th
ANA 1
[E]
6       4:21.45 10.77+25.56
5th
SWAN RIVER 3
[E]
1       4:29.87 8.42+33.98
6th
UWABC
[E]
3       4:35.46 5.59+39.57
 
CURTIN UNIVERSITY 1
[E]
2  DID NOT START
 
SWAN RIVER 1
[E]
8  DID NOT START
Race 32Division 3: Mens E Grade Single Scull

CONSOLIDATED
Race 33Final: Womens E Grade Coxed Four
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
UWABC 2
[E]
8       4:08.93  0.00
2nd
ANA
[E]
2       4:09.22 0.29+0.29
3rd
SWAN RIVER
[E]
1       4:12.85 3.63+3.92
4th
CURTIN UNIVERSITY 2
[E]
3       4:21.12 8.27+12.19
5th
UWABC 1
[E]
6       4:25.26 4.14+16.33
6th
CURTIN UNIVERSITY 1
[E]
4       4:32.95 7.69+24.02
7th
UWABC 3
[E]
5       4:34.08 1.13+25.15
8th
WARC 1
[E]
7       4:38.55 4.47+29.62
Race 34Final: Mens C Grade Coxless Pair
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
WARC
[C]
8       5:24.94  0.00
2nd
UWABC 1
[C]
6       5:32.21 7.27+7.27
3rd
UWABC 2
[C]
5       5:40.70 8.49+15.76
4th
SWAN RIVER
[C]
3       5:42.06 1.36+17.12
5th
FREMANTLE
[D]
7       5:55.86 13.80+30.92
6th
UWABC 3
[C]
4       6:10.96 15.10+46.02
 
CURTIN UNIVERSITY
[C]
2  SCRATCHED
Race 35Final: Womens C Grade Coxless Four
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
UWABC 2
[C]
4       5:39.87  0.00
2nd
UWABC 1
[C]
2       5:44.58 4.71+4.71
3rd
CURTIN UNIVERSITY 1
[C]
3       5:46.14 1.56+6.27
4th
SWAN RIVER 2
[C]
8       5:53.47 7.33+13.60
5th
CURTIN UNIVERSITY 2
[C]
7       5:56.39 2.92+16.52
6th
WARC
[C]
5       5:57.90 1.51+18.03
 
SWAN RIVER 1
[C]
6  SCRATCHED
Race 36Final: Womens A and B Grade Coxless Pair
PlaceCrewLane   2000MMargins
1st
WARC
[B]
4       7:40.94  0.00
2nd
FREMANTLE 2
[B]
5       8:10.85 29.91+29.91
3rd
FREMANTLE 3
[C]
8       8:12.83 1.98+31.89
4th
CURTIN UNIVERSITY 1
[B]
2       8:15.48 2.65+34.54
5th
UWABC
[B]
6       8:21.56 6.08+40.62
6th
CURTIN UNIVERSITY 3
[B]
7       8:22.03 0.47+41.09
 
FREMANTLE 1
[B]
1  SCRATCHED
 
SWAN RIVER
[A]
3  SCRATCHED
Race 37Final: Mens A and B Grade Single Scull
PlaceCrewLane   2000MMargins
1st
UWABC 1
[B]
5       7:18.68  0.00
2nd
FREMANTLE 2
[B]
8       7:26.41 7.73+7.73
3rd
WARC 3
[B]
7       7:27.58 1.17+8.90
4th
FREMANTLE 3
[A]
6       7:28.03 0.45+9.35
5th
FREMANTLE 1
[A]
3       7:31.93 3.90+13.25
6th
SWAN RIVER 2
[B]
4       7:36.43 4.50+17.75
7th
UWABC 3
[C]
1       7:37.40 0.97+18.72
8th
WARC 2
[B]
2       7:51.17 13.77+32.49
Race 38Final: Womens D Grade Coxed Eight
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
UWABC
[D]
8       3:43.05  0.00
2nd
PERTH
[D]
7       3:49.75 6.70+6.70
3rd
ANA
[D]
6       3:53.73 3.98+10.68
Race 39Final: Mens C Grade Single Scull
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
ANA 1
[C]
8       5:32.56  0.00
2nd
UWABC 1
[D]
3       5:40.37 7.81+7.81
3rd
SWAN RIVER 2
[C]
6       5:42.71 2.34+10.15
4th
UWABC 2
[C]
4       5:45.77 3.06+13.21
5th
WARC
[C]
7       5:45.88 0.11+13.32
6th
CURTIN UNIVERSITY 2
[C]
5       5:49.38 3.50+16.82
7th
SWAN RIVER 1
[C]
1       5:58.53 9.15+25.97
8th
ANA 2
[D]
2       6:01.13 2.60+28.57
Race 40Final: Womens E Grade Coxed Eight
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
SWAN RIVER
[E]
8       3:49.95  0.00
2nd
UWABC
[E]
7       4:02.27 12.32+12.32
3rd
CURTIN UNIVERSITY
[E]
6       4:18.01 15.74+28.06
Race 41Division 1: Mens D Grade Coxed Four
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
UWABC 1
[D]
3       3:29.38  0.00
2nd
WARC 3
[D]
7       3:35.01 5.63+5.63
3rd
CURTIN UNIVERSITY 3
[D]
6       3:45.82 10.81+16.44
4th
CURTIN UNIVERSITY 2
[D]
4       3:58.35 12.53+28.97
5th
ANA 2
[E]
8       4:09.02 10.67+39.64
6th
WARC 1
[E]
5       4:09.24 0.22+39.86
 
SWAN RIVER 3
[D]
2  SCRATCHED
Race 42Division 2: Mens D Grade Coxed Four
PlaceCrewLane   1000MMargins
1st
WARC 4
[D]
7       3:24.47  0.00
2nd
SWAN RIVER 1
[D]
3       3:26.55 2.08+2.08
3rd
CURTIN UNIVERSITY 1
[D]
8       3:36.81 10.26+12.34
4th
UWABC 2
[D]
2       3:44.75 7.94+20.28
5th
ANA 1
[D]
6       3:44.92 0.17+20.45
6th
WARC 2
[E]
5       3:46.45 1.53+21.98
7th
SWAN RIVER 2
[E]
4       4:05.09 18.64+40.62
Race 43Final: Womens C Grade Coxed Eight
PlaceCrewLane   1500MMargins
1st
SWAN RIVER
[B]
5       5:22.60  0.00
2nd
UWABC
[C]
8       5:31.12 8.52+8.52
3rd
WARC
[C]
7       5:35.23 4.11+12.63
4th
CURTIN UNIVERSITY
[D]
6       5:43.85 8.62+21.25
Race 44Final: Womens A and B Grade Coxless Four
PlaceCrewLane   2000MMargins
1st
WARC
[A]
3       6:55.55  0.00
2nd
SWAN RIVER
[B]
4       7:26.74 31.19+31.19
3rd
UWABC
[B]
5       7:30.16 3.42+34.61
4th
FREMANTLE 2
[B]
8       7:31.82 1.66+36.27
5th
CURTIN UNIVERSITY
[B]
7       7:38.36 6.54+42.81
6th
FREMANTLE 1
[B]
6       7:57.36 19.00+1:01.81
Race 45Final: Mens A and B Grade Coxed Eight
PlaceCrewLane   2000MMargins
1st
SWAN RIVER 2
[B]
5       6:07.66  0.00
2nd
WARC
[B]
7       6:09.69 2.03+2.03
3rd
UWABC 1
[B]
4       6:10.28 0.59+2.62
4th
SWAN RIVER 1
[C]
8       6:25.64 15.36+17.98
5th
UWABC 2
[C]
6       6:37.85 12.21+30.19