Rowing Western Australia Regattas

2017 EQ Sprint Regatta

Date: Sat 2nd September, 2017
Venue: Elizabeth Quay
Lane Draw
Options:    Show
Saturday 2nd September, 2017

Race 11. M8+ : Mens Coxed EightHeat 1
Start Time: 11:00 AM192M
L101.07WARC 7 John Pisano, Steve Parks, Peter Klemm, Darryl Salisbury, Nick Wakeford, Hamish Henriques, Michael Ammann, Matthew Cochran, Cox: Andrew Le, Coaches: Paul Bolton, Joseph Tamigi
L201.02Scotch 2 Alex Forrest, Richard Clarke, Andrew Johnston, David Thorpe, John Welborn, John Flecker, Julian Mathias, Bill Hutton, Cox: Matthew Gagen, Coach: Bill Hutton
Race 21. M8+ : Mens Coxed EightHeat 2
Start Time: 11:03 AM192M
L101.04UWABC 4 Angus Duncan, Joe Caspersz-Loney, Kaleb Jaschke, Liam McKenzie, Zen Vakil, Josh Gray, Chris Morley, Russell Fraser, Cox: Sarah Tomlinson, Coaches: Michael Glorie, Stefano Balosso
L201.01Shenton College 1 Kaoru Lockwood, Cameron Dunlop, Isaac Davies, Maguire Walsh, Kelvin Fewings, Finn Williams, Myles Kelly, Noah White, Cox: Isaac Dod, Coach: Chris Morley
Race 31. M8+ : Mens Coxed EightHeat 3
Start Time: 11:06 AM192M
L101.05UWABC 5 Samuel Jaschke, Benjamin Davidson, Joshua Cribb, Alexander Payne, Angus Rowe, James McQuillan, Myles McQuillan, Grant Adendorff, Cox: Max Montanari, Coaches: Michael Glorie, Stefano Balosso
L201.06WARC 6 Alex Cauble, Aaron Crawley, Bailey Flecker, Matthew Cirocco, James O'Regan, James Thorpe, Adam Hunt, Nicholas Sumich, Cox: Harry Cooke
Race 41. M8+ : Mens Coxed EightHeat 4
Start Time: 11:09 AM192M
L101.08Swan River 8 Lachlan van de Ven, James Parkinson, Nicholas Ferguson, Tim Winkler, Lucca Golling, Reid Quekett, Hayden Coote, Benjamin Lim, Cox: Clayton Armstrong, Coach: Michael Hinsley
L201.03UWABC 3 Minh Le, Marcel Borges, Elliott De Souza, Alex Henderson, James Boughton-Lane, Tim Piggford, Hugo Innes, Alistair Cadee, Cox: Sophie Rowe, Coach: Laura Mead
Race 51. M8+ : Mens Coxed EightSemi-Final 4
Start Time: 11:12 AM192M
L101.02Scotch 2 Alex Forrest, Richard Clarke, Andrew Johnston, David Thorpe, John Welborn, John Flecker, Julian Mathias, Bill Hutton, Cox: Matthew Gagen, Coach: Bill Hutton
L201.01Shenton College 1 Kaoru Lockwood, Cameron Dunlop, Isaac Davies, Maguire Walsh, Kelvin Fewings, Finn Williams, Myles Kelly, Noah White, Cox: Isaac Dod, Coach: Chris Morley
Race 61. M8+ : Mens Coxed EightSemi-Final 3
Start Time: 11:15 AM192M
L101.06WARC 6 Alex Cauble, Aaron Crawley, Bailey Flecker, Matthew Cirocco, James O'Regan, James Thorpe, Adam Hunt, Nicholas Sumich, Cox: Harry Cooke
L201.03UWABC 3 Minh Le, Marcel Borges, Elliott De Souza, Alex Henderson, James Boughton-Lane, Tim Piggford, Hugo Innes, Alistair Cadee, Cox: Sophie Rowe, Coach: Laura Mead
Race 71. M8+ : Mens Coxed EightSemi-Final 2
Start Time: 11:18 AM192M
L101.05UWABC 5 Samuel Jaschke, Benjamin Davidson, Joshua Cribb, Alexander Payne, Angus Rowe, James McQuillan, Myles McQuillan, Grant Adendorff, Cox: Max Montanari, Coaches: Michael Glorie, Stefano Balosso
L201.08Swan River 8 Lachlan van de Ven, James Parkinson, Nicholas Ferguson, Tim Winkler, Lucca Golling, Reid Quekett, Hayden Coote, Benjamin Lim, Cox: Clayton Armstrong, Coach: Michael Hinsley
Race 81. M8+ : Mens Coxed EightSemi-Final 1
Start Time: 11:21 AM192M
L101.07WARC 7 John Pisano, Steve Parks, Peter Klemm, Darryl Salisbury, Nick Wakeford, Hamish Henriques, Michael Ammann, Matthew Cochran, Cox: Andrew Le, Coaches: Paul Bolton, Joseph Tamigi
L201.04UWABC 4 Angus Duncan, Joe Caspersz-Loney, Kaleb Jaschke, Liam McKenzie, Zen Vakil, Josh Gray, Chris Morley, Russell Fraser, Cox: Sarah Tomlinson, Coaches: Michael Glorie, Stefano Balosso
Race 91. M8+ : Mens Coxed EightD Final
Start Time: 11:24 AM192M
L101.03UWABC 3 Minh Le, Marcel Borges, Elliott De Souza, Alex Henderson, James Boughton-Lane, Tim Piggford, Hugo Innes, Alistair Cadee, Cox: Sophie Rowe, Coach: Laura Mead
L201.01Shenton College 1 Kaoru Lockwood, Cameron Dunlop, Isaac Davies, Maguire Walsh, Kelvin Fewings, Finn Williams, Myles Kelly, Noah White, Cox: Isaac Dod, Coach: Chris Morley
Race 101. M8+ : Mens Coxed EightC Final
Start Time: 11:27 AM192M
L101.06WARC 6 Alex Cauble, Aaron Crawley, Bailey Flecker, Matthew Cirocco, James O'Regan, James Thorpe, Adam Hunt, Nicholas Sumich, Cox: Harry Cooke
L201.02Scotch 2 Alex Forrest, Richard Clarke, Andrew Johnston, David Thorpe, John Welborn, John Flecker, Julian Mathias, Bill Hutton, Cox: Matthew Gagen, Coach: Bill Hutton
Race 111. M8+ : Mens Coxed EightB Final
Start Time: 11:30 AM192M
L101.04UWABC 4 Angus Duncan, Joe Caspersz-Loney, Kaleb Jaschke, Liam McKenzie, Zen Vakil, Josh Gray, Chris Morley, Russell Fraser, Cox: Sarah Tomlinson, Coaches: Michael Glorie, Stefano Balosso
L201.08Swan River 8 Lachlan van de Ven, James Parkinson, Nicholas Ferguson, Tim Winkler, Lucca Golling, Reid Quekett, Hayden Coote, Benjamin Lim, Cox: Clayton Armstrong, Coach: Michael Hinsley
Race 121. M8+ : Mens Coxed EightA Final
Start Time: 11:33 AM192M
L101.07WARC 7 John Pisano, Steve Parks, Peter Klemm, Darryl Salisbury, Nick Wakeford, Hamish Henriques, Michael Ammann, Matthew Cochran, Cox: Andrew Le, Coaches: Paul Bolton, Joseph Tamigi
L201.05UWABC 5 Samuel Jaschke, Benjamin Davidson, Joshua Cribb, Alexander Payne, Angus Rowe, James McQuillan, Myles McQuillan, Grant Adendorff, Cox: Max Montanari, Coaches: Michael Glorie, Stefano Balosso
Race 132. W8+ : Womens Coxed EightHeat 1
Start Time: 11:36 AM192M
L102.06WARC 14 Janelle Austin, Paris Caporn, Suzannah Gravestock, Olivia Jones, Giorgia Patten, Jessica Donnelly, Hannah Vermeersch, Siena Zamin, Cox: Elise Christou, Coaches: Simon Cox, Joseph Tamigi
L202.02Champion Lakes 10 Indra Siva, Pamela Pearson, Genevieve Black, Sandra Ceriani, Veronica Massam, Bridget Axford, Anne Hamilton, Jennifer Parker, Cox: Regan Axford
Race 142. W8+ : Womens Coxed EightHeat 2
Start Time: 11:39 AM192M
L102.01St Hilda's 9 Gabriela Bekir-Fuente, Sarah Woolhouse, Tracie-Leigh Dallavanzi, Tiffany Brown, Alice White, Alice Nixon, Tess Meecham, Brittany Crawford, Cox: Victoria Parker
L202.08Fremantle 16 Mary Viskovich, Mary Searle, Sue Cameron, Sharee Hart, Kerry Conte, Diane Stewart, Alex Lye, Tonya Carter, Cox: Debbie Armstrong
Race 152. W8+ : Womens Coxed EightHeat 3
Start Time: 11:45 AM192M
L102.03UWABC 11 Anneliese Lange, Gin Ee Gabrielle Cheng, Enyana Reynolds, Monica Doyle, Jessica Moore, Juliana Pille Arnold, Sofie Rigo, Vivien Massie, Cox: Alice Robinson Lake, Coaches: Michael Glorie, Stefano Balosso
L202.05WARC 13 Caitlin Bruce, Tamsyn Bruce, Taylor Lindquist, Natasha Huntley, Isabella Thomson, Hayley Varis, Jessica Newton, Caitlin Ward, Cox: Keana Hall
Race 162. W8+ : Womens Coxed EightHeat 4
Start Time: 11:48 AM192M
L102.04UWABC 12 Chloe Van Zyl, Suyin Tan, Jamie Linchangco, Alanah McNeil, Suet Lee, Juliet Brook, Rachael Honey, Vinciane Gide, Cox: Kaylin Hooper, Coach: Luke Burges
L202.07Curtin University 15 Jessica Siviour, Madison Gleeson, Sinead Jameson, Rebecca Brook, Kate Cahill, Isabella Clarke, Soraya Mackay-Koelen, Fiona Lea, Cox: Keely Atchison
Race 172. W8+ : Womens Coxed EightSemi-Final 4
Start Time: 11:51 AM192M
L102.02Champion Lakes 10 Indra Siva, Pamela Pearson, Genevieve Black, Sandra Ceriani, Veronica Massam, Bridget Axford, Anne Hamilton, Jennifer Parker, Cox: Regan Axford
L202.08Fremantle 16 Mary Viskovich, Mary Searle, Sue Cameron, Sharee Hart, Kerry Conte, Diane Stewart, Alex Lye, Tonya Carter, Cox: Debbie Armstrong
Race 182. W8+ : Womens Coxed EightSemi-Final 3
Start Time: 11:54 AM192M
L102.03UWABC 11 Anneliese Lange, Gin Ee Gabrielle Cheng, Enyana Reynolds, Monica Doyle, Jessica Moore, Juliana Pille Arnold, Sofie Rigo, Vivien Massie, Cox: Alice Robinson Lake, Coaches: Michael Glorie, Stefano Balosso
L202.04UWABC 12 Chloe Van Zyl, Suyin Tan, Jamie Linchangco, Alanah McNeil, Suet Lee, Juliet Brook, Rachael Honey, Vinciane Gide, Cox: Kaylin Hooper, Coach: Luke Burges
Race 192. W8+ : Womens Coxed EightSemi-Final 2
Start Time: 11:57 AM192M
L102.05WARC 13 Caitlin Bruce, Tamsyn Bruce, Taylor Lindquist, Natasha Huntley, Isabella Thomson, Hayley Varis, Jessica Newton, Caitlin Ward, Cox: Keana Hall
L202.07Curtin University 15 Jessica Siviour, Madison Gleeson, Sinead Jameson, Rebecca Brook, Kate Cahill, Isabella Clarke, Soraya Mackay-Koelen, Fiona Lea, Cox: Keely Atchison
Race 202. W8+ : Womens Coxed EightSemi-Final 1
Start Time: 12:00 PM192M
L102.06WARC 14 Janelle Austin, Paris Caporn, Suzannah Gravestock, Olivia Jones, Giorgia Patten, Jessica Donnelly, Hannah Vermeersch, Siena Zamin, Cox: Elise Christou, Coaches: Simon Cox, Joseph Tamigi
L202.01St Hilda's 9 Gabriela Bekir-Fuente, Sarah Woolhouse, Tracie-Leigh Dallavanzi, Tiffany Brown, Alice White, Alice Nixon, Tess Meecham, Brittany Crawford, Cox: Victoria Parker
Race 212. W8+ : Womens Coxed EightD Final
Start Time: 12:03 PM192M
L102.04UWABC 12 Chloe Van Zyl, Suyin Tan, Jamie Linchangco, Alanah McNeil, Suet Lee, Juliet Brook, Rachael Honey, Vinciane Gide, Cox: Kaylin Hooper, Coach: Luke Burges
L202.08Fremantle 16 Mary Viskovich, Mary Searle, Sue Cameron, Sharee Hart, Kerry Conte, Diane Stewart, Alex Lye, Tonya Carter, Cox: Debbie Armstrong
Race 222. W8+ : Womens Coxed EightC Final
Start Time: 12:06 PM192M
L102.03UWABC 11 Anneliese Lange, Gin Ee Gabrielle Cheng, Enyana Reynolds, Monica Doyle, Jessica Moore, Juliana Pille Arnold, Sofie Rigo, Vivien Massie, Cox: Alice Robinson Lake, Coaches: Michael Glorie, Stefano Balosso
L202.02Champion Lakes 10 Indra Siva, Pamela Pearson, Genevieve Black, Sandra Ceriani, Veronica Massam, Bridget Axford, Anne Hamilton, Jennifer Parker, Cox: Regan Axford
Race 232. W8+ : Womens Coxed EightB Final
Start Time: 12:09 PM192M
L102.01St Hilda's 9 Gabriela Bekir-Fuente, Sarah Woolhouse, Tracie-Leigh Dallavanzi, Tiffany Brown, Alice White, Alice Nixon, Tess Meecham, Brittany Crawford, Cox: Victoria Parker
L202.07Curtin University 15 Jessica Siviour, Madison Gleeson, Sinead Jameson, Rebecca Brook, Kate Cahill, Isabella Clarke, Soraya Mackay-Koelen, Fiona Lea, Cox: Keely Atchison
Race 242. W8+ : Womens Coxed EightA Final
Start Time: 12:12 PM192M
L102.06WARC 14 Janelle Austin, Paris Caporn, Suzannah Gravestock, Olivia Jones, Giorgia Patten, Jessica Donnelly, Hannah Vermeersch, Siena Zamin, Cox: Elise Christou, Coaches: Simon Cox, Joseph Tamigi
L202.05WARC 13 Caitlin Bruce, Tamsyn Bruce, Taylor Lindquist, Natasha Huntley, Isabella Thomson, Hayley Varis, Jessica Newton, Caitlin Ward, Cox: Keana Hall
Race 253. X8+ : Mixed Coxed EightQuarter-Final
Start Time: 12:17 PM192M
L103.01Fremantle 17 Mary Viskovich, Kerry Conte, Joe Wyche, John Conte, Chris Hall, Philip House, Sue Cameron, Shoki Kawabe, Cox: Catriona Gregg
L203.04UWABC 20 Alexandra Needoba, Evelyn Bowen, Anneliese Lange, Sofie Rigo, Joshua Cribb, Samuel Jaschke, Russell Fraser, Warick Yates, Cox: Sophie Rowe
Race 263. X8+ : Mixed Coxed EightQuarter-Final
Start Time: 12:20 PM192M
L103.02Fremantle 18 Diane Stewart, Mary Searle, Stuart Wearne, Sharee Hart, Gary Hart, Colin Armstrong, Alex Lye, Tonya Carter, Cox: Debbie Armstrong
L203.03KPMG Blue Crew 19 Hannah Creeper, Nick Wrath, Harald Strobel, Michael van Noort, James Arnott, Alex McMillan, Tim Woodland, Emily Rose, Cox: Bourby Webster
Race 273. X8+ : Mixed Coxed EightSemi-Final 1
Start Time: 12:28 PM192M
L103.04UWABC 20 Alexandra Needoba, Evelyn Bowen, Anneliese Lange, Sofie Rigo, Joshua Cribb, Samuel Jaschke, Russell Fraser, Warick Yates, Cox: Sophie Rowe
L203.02Fremantle 18 Diane Stewart, Mary Searle, Stuart Wearne, Sharee Hart, Gary Hart, Colin Armstrong, Alex Lye, Tonya Carter, Cox: Debbie Armstrong
Race 283. X8+ : Mixed Coxed EightSemi-Final 2
Start Time: 12:31 PM192M
L103.03KPMG Blue Crew 19 Hannah Creeper, Nick Wrath, Harald Strobel, Michael van Noort, James Arnott, Alex McMillan, Tim Woodland, Emily Rose, Cox: Bourby Webster
L203.01Fremantle 17 Mary Viskovich, Kerry Conte, Joe Wyche, John Conte, Chris Hall, Philip House, Sue Cameron, Shoki Kawabe, Cox: Catriona Gregg
Race 293. X8+ : Mixed Coxed EightFinal B
Start Time: 12:36 PM192M
L103.02Fremantle 18 Diane Stewart, Mary Searle, Stuart Wearne, Sharee Hart, Gary Hart, Colin Armstrong, Alex Lye, Tonya Carter, Cox: Debbie Armstrong
L203.01Fremantle 17 Mary Viskovich, Kerry Conte, Joe Wyche, John Conte, Chris Hall, Philip House, Sue Cameron, Shoki Kawabe, Cox: Catriona Gregg
Race 303. X8+ : Mixed Coxed EightFinal A
Start Time: 12:39 PM192M
L103.04UWABC 20 Alexandra Needoba, Evelyn Bowen, Anneliese Lange, Sofie Rigo, Joshua Cribb, Samuel Jaschke, Russell Fraser, Warick Yates, Cox: Sophie Rowe
L203.03KPMG Blue Crew 19 Hannah Creeper, Nick Wrath, Harald Strobel, Michael van Noort, James Arnott, Alex McMillan, Tim Woodland, Emily Rose, Cox: Bourby Webster