Rowing Western Australia Regattas
UWABC

2017 All Schools/Masters Regatta 3

Date: Sat 15th July, 2017
Venue: Champion Lakes
Lane Draw
Options:    Show
Saturday 15th July, 2017

Race 11. MMD/K4X- : Masters Men D to K Coxless QuadFinal
Start Time: 9:00 AM1000M
A501.02Curtin University12 secs [E] Corbett Poynton, William Cazzaniga, Daniel Real, Greg Haig
A601.03Murdoch University/Perth[G] Ed Poon [MURC], Greg Vines [MURC], Garry March [PRC], Stuart Diggins [MURC]
A701.01ANA16 secs [D] Phil Cockman, Alec Monger, Hugh Bond, Nigel Lucas
A801.04Swan River16 secs [D] Paul Sims, Stephen Rivers, James Arnott, William Pulsford
Race 22. MWD/K4X- : Masters Women D to K Coxless QuadFinal
Start Time: 9:05 AM1000M
B202.06UWABC5 secs [D] Evelyn Bowen, Nikki Newton, Catherine Kennedy, Sarah Knight, Coach: Alex Harrison
B302.03Bunbury[E] Darlene Cattach, Lynette Sleight, Pina Barbera, Nola Cigulev
B402.01ANA[E] Jennie Timms, Kay Jansen, Mary Cameron, Debbie Ucich
B502.07WARC5 secs [D] Pamela Riley, Michaela Maine, Katie Andrew, Dee Sammut
B602.02Bunbury5 secs [D] Lorelle Klumpp, Kylie Evans, Carmel Lloyd, Kimberley Robbins
B702.04Curtin University5 secs [D] Sharon Jones, Julia Schortinghuis, Kathy Ride, Ronnie Cooper
B802.05Murdoch University Composite5 secs [D] Adele Chapman [MURC], Indra Siva [CLBC], Frances Schild [PRC], Heather Gordon [MURC]
Race 33. MMA/C1X : Masters Men A to C Single ScullFinal
Start Time: 9:10 AM1000M
C303.05WARC 13 secs [B] Brock Ingram
C403.04Swan River[C] Hayden Thomas
C503.03Perth[C] Mark Scully
C603.06WARC 24 secs [A] John Purcell
C703.01Bunbury4 secs [A] Lees Standley
C803.02Perth[C] Glen Walter
Race 44. MWA/C1X : Masters Women A to C Single ScullFinal
Start Time: 9:15 AM1000M
D504.03WARC 1[C] Megan Small
D604.02UWABC[C] Tamsin Keevill, Coach: Alex Harrison
D704.04WARC 25 secs [A] Suzannah Gravestock
D804.01Bunbury5 secs [A] Caitlin Prosser
Race 55. SXY94X+ : Schools Mixed Year Nine Coxed QuadDivision 1
Start Time: 9:25 AM500M
E405.08Shenton College Sonja Reid, Kirsty Dodd, Euan Hillis, Charlie Knell, Cox: Ruza Kinsman, Coaches: Alice Robinson Lake, Max Kirchner
E505.06John 23rd/Perth Modern School Mia Fracaro [JTC], Zoe Broderick [JTC], Dylan Gill [PMS], Lewis Thomas [JTC], Cox: Dominic Davies [CCHC]
E605.03All Saints' Allison Ferguson, Genna Proctor, Logan Gregory, Luc Latino, Cox: Lia Franklin, Coaches: Joanne Boserio, Adam Goor, Caitlin Taylor
E705.10Wesley Composite Izzie Kris [SMAGS], Tamsyn Bruce [STHLD], Cairo Congerton [WC], Todd Koeppler [WC], Cox: Tamsyn Bruce [STHLD]
E805.05Como Composite Bethany Newton [STHLD], Orlando De Santis [GGS], Jak Menkens [GGS], Freya Jones [CSH], Cox: Joel Newton [CCGS], Coach: Carole Pedri
Race 65. SXY94X+ : Schools Mixed Year Nine Coxed QuadDivision 2
Start Time: 9:30 AM500M
F405.04All Saints'/Aquinas College Brooke Ahrens [ASC], Olivia Clinkers [ASC], Luke Schortinghuis [AC], Cameron Tsang [ASC], Cox: Bell Clayton [ASC], Coaches: Joanne Boserio, Adam Goor, Caitlin Taylor
F505.09Perth Modern School Composite 1 Liam Davis [CBCF], Bethany Fox [CCHC], Hannah Gunning [SMC], Liam Russell [PMS], Cox: Isabella Sgherza [IPC]
F605.01All Saints' Ella Augustin, Arnav Paranjupe, Hamish Hillier, Hannah Greaves, Cox: Sarah White, Coaches: Adam Goor, Joanne Boserio, Caitlin Taylor
F705.07Kennedy Composite Tom Casey [ASHS], Miles Thomas [SHC], Grace Fowler [PEN], Milly Parany [KBC], Cox: Sophie Steel [ASHS]
F805.02All Saints' Ella Augustin, Holly Attwater, Michael White, Arnav Paranjupe, Cox: Abbyghail Richards, Coaches: Adam Goor, Joanne Boserio, Caitlin Taylor
Race 76. SBY102X : Schools Boys Year Ten Double ScullFinal
Start Time: 9:40 AM1000M
G206.03Scotch Max Vaughan, James Thorpe
G306.06Hale/Trinity College Sol Coster [TC], Jock Hassell [HS]
G406.01CBC Fremantle Kaden Cordisco, Digby Marshall, Coach: Solomon Holliday
G506.05Shenton College Campbell Baxter, Matthew Horne
G606.07Trinity College/La Salle Jarrad McNeil [LSC], Mitch Craig [TC], Coach: Carole Pedri
G706.02Hale Jock Hassell, Ethan Mann
G806.04Shenton College Sunil Rajan, Jamie Barton
Race 87. SGY102X : Schools Girls Year Ten Double ScullFinal
Start Time: 9:45 AM1000M
H307.03Melville/Iona 1 Rebecca Stewart [IPC], Ashleigh McIntyre [MSHS]
H407.02Corpus Christi/Duncraig High Kate Cresswell [DSHC], Lola Davies [CCHC]
H507.05Shenton College Adrienne Byrne, Kathryn Byrne, Coaches: Chris Morley, Madeleine Baxter
H607.06St Hilda's 2 Mahla Warren-Hicks, Ruby Warren-Hicks
H707.04Shenton College Jessica Horn, Claudia Dickson
H807.01All Saints' Amy Robinson, Louise Latino, Coaches: Joanne Boserio, Caitlin Taylor
Race 98. MMA/K4- : Masters Men A to K Coxless FourFinal
Start Time: 9:50 AM1000M
I308.01Curtin University10 secs [D] Corbett Poynton, Cameron Thorn, Daniel Real, Greg Haig
I408.06WARC14 secs [C] Simon Cox, Graham Macgregor, Daniel Smith, Lou Sammut
I508.03Swan River[F] Anthony Battaglia, Mike Scott, Ian Boserio, Ian Clairs
I608.04Swan River10 secs [D] Paul Sims, Stephen Rivers, James Arnott, William Pulsford
I708.05UWABC/WARC14 secs [C] Andrew Brown [UWABC], Adam Feilding [UWABC], Darryl Salisbury [WARC], Ian Clarke [UWABC]
I808.02Scotch14 secs [C] Richard Clarke, David Thorpe, Stephen White, Peter Doyle, Coach: Peter Doyle
Race 109. MWA/K4X+ : Masters Women A to K Coxed QuadDivision 1
Start Time: 9:55 AM1000M
J409.05Curtin University5 secs [D] Sharon Jones, Julia Schortinghuis, Helen Ward, Kathy Ride, Cox: Ronnie Cooper, Coaches: Joanne Boserio, Lynne Bayliss
J509.09Perth5 secs [D] Frances Schild, Meg Pike, Susan March, Debbie Arnold, Cox: Vanessa Grant
J609.07Murdoch University5 secs [D] Adele Chapman, Julie Maher, Deb Barry, Heather Gordon, Cox: Greg Vines
J709.10UWABC10 secs [C] Teresa Belcher, Debbie Armstrong, Vanessa Stephen, Orla Flecker, Cox: Catherine Kennedy, Coach: Alex Harrison
J809.02ANA 2[E] Jennie Timms, Kay Jansen, Anna Chauvel, Debbie Ucich, Cox: Hannah Jansen
Race 119. MWA/K4X+ : Masters Women A to K Coxed QuadDivision 2
Start Time: 10:00 AM1000M
K409.03Bunbury11 secs [D] Kimberley Robbins, Lorelle Klumpp, Kylie Evans, Carmel Lloyd, Cox: Darlene Cattach
K509.06Curtin University16 secs [C] Amy Bowater, Jeni Shillington, Bernie Caffrey, Siobahn Tallon, Cox: Joanne Boserio, Coaches: Joanne Boserio, Lynne Bayliss, Kelsea Pyke
K609.01ANA 111 secs [D] Jennifer Longman, Cassandra King, Sophie Pilot, Mary Cameron, Cox: Laurie Cranston
K709.04Champion Lakes[F] Sue Howard, Genevieve Black, Sandra Ceriani, Anne Hamilton, Cox: Jarrad Connor
K809.08Murdoch University11 secs [D] Tiffany Bellamy, Norelle Zanetti, Melissa Harpley, Carolyn Fennelle, Cox: Stuart Clarke
Race 1210. SXO8+ : Schools Combined Open Coxed EightFinal
Start Time: 10:05 AM1000M
L810.01All Saints' Abbyghail Richards, Amy Robinson, Louise Latino, Joshua Hayes, Sam Snowden, Roland Montes, Conall Hansford, Lia Franklin, Cox: Sarah White, Coaches: Joanne Boserio, Caitlin Taylor
Race 1311. SBY91X : Schools Boys Year Nine Single ScullDivision 1
Start Time: 10:15 AM500M
M111.08Guildford 2 Zane Harding, Coach: Carole Pedri
M211.05Applecross High Tom Casey
M311.09Guildford 3 Joshua Huxley, Coach: Carole Pedri
M411.01All Saints' Aryan Mohanty, Coach: Joanne Boserio
M511.06Corpus Christi Dominic Davies
M611.03All Saints' Arnav Paranjupe, Coach: Adam Goor
M711.10John 23rd Lewis Thomas
M811.04All Saints' Cameron Tsang, Coach: Joanne Boserio
Race 1411. SBY91X : Schools Boys Year Nine Single ScullDivision 2
Start Time: 10:20 AM500M
N211.13Wesley Harvey Rupp
N311.02All Saints' Michael White, Coach: Caitlin Taylor
N411.12Shenton College Charlie Knell, Coaches: Alice Robinson Lake, Max Kirchner
N511.15Wesley 1 Alex Cauble
N611.11Perth Modern School Dylan Gill
N711.14Wesley James Fowler
N811.07Guildford 1 Heath Collins, Coach: Carole Pedri
Race 1512. SGY92X : Schools Girls Year Nine Double ScullDivision 1
Start Time: 10:25 AM500M
O212.11Shenton College Grace Christie, Lily Wall, Coaches: Alice Robinson Lake, Max Kirchner
O312.08Kennedy/Willetton Senior High Brooke Meynert [WSHS], Milly Parany [KBC]
O412.12Shenton College Maia Wiebking, Maya Dowling, Coaches: Alice Robinson Lake, Max Kirchner
O512.14St Hilda's Caitlin Bruce, Tamsyn Bruce
O612.02All Saints' Genna Proctor, Keely Smith, Coach: Joanne Boserio
O712.04Como Freya Jones, Bella Murphy, Coach: Carole Pedri
O812.10Santa Maria/Corpus Christi Bethany Fox [CCHC], Hannah Gunning [SMC]
Race 1612. SGY92X : Schools Girls Year Nine Double ScullDivision 2
Start Time: 10:30 AM500M
P212.13Shenton College Lola Quinn, Sonja Reid, Coaches: Alice Robinson Lake, Max Kirchner
P312.01All Saints' Alana Sivacolundhu, Hannah Greaves, Coach: Joanne Boserio
P412.05Iona/St Hilda's 1 Julia Howie [STHLD], Sarah Lye [IPC]
P512.07John Curtin 2 Maia Harcourt, Alicia McArthur
P612.09Perth College Hayley Hackman, Olivia Park, Coach: Carole Pedri
P712.03Applecross High/Penrhos Grace Fowler [PEN], Sophie Steel [ASHS]
P812.06John 23rd Zoe Broderick, Mia Fracaro
Race 1713. MMA/K4X+ : Masters Men A to K Coxed QuadFinal
Start Time: 10:40 AM1000M
Q213.01ANA20 secs [C] Bruce Kendall, Richard Ralph, Alec Monger, Ben Paparo, Cox: Anna Chauvel
Q313.03Curtin University20 secs [C] Cameron Thorn, William Cazzaniga, Daniel Real, Greg Haig, Cox: Kathy Ride
Q413.07WARC20 secs [C] Nick Bretland, Dan Dainard, Graham Macgregor, John Purcell, Cox: Megan Duxbury
Q513.06Perth16 secs [D] Tony Harvey, Glen Walter, Mark Scully, Craig Huxtable, Cox: Ray Walter
Q613.04Murdoch University20 secs [C] Leon Dekker, Bill Ogburn, Doug Johnson, Stuart Clarke, Cox: Carolyn Fennelle
Q713.05Murdoch University/Perth[G] Ed Poon [MURC], Greg Vines [MURC], Garry March [PRC], Stuart Diggins [MURC], Cox: Adele Chapman [MURC]
Q813.02ANA16 secs [D] Anthony Devitt, Andre Neil Rowan, Glen McNeil, Wayne Wilson, Cox: Cassandra King
Race 1814. MWA/K4- : Masters Women A to K Coxless FourFinal
Start Time: 10:45 AM1000M
R414.03Perth[F] Susan March, Vanessa Grant, Nicky Cato, Elizabeth Amann, Coach: Lyall Fowle
R514.05WARC17 secs [C] Katie Andrew, Pamela Riley, Dee Sammut, Megan Small
R614.04UWABC17 secs [C] Christine Pascott, Teresa Belcher, Debbie Armstrong, Orla Flecker, Coach: Alex Harrison
R714.01Bunbury[F] Barbara Della-Sale, Nola Cigulev, Lynette Sleight, Pina Barbera
R814.02Curtin University/Perth[F] Sharon Jones [CUBC], Rosslyn York [PRC], Christine Harvey [PRC], Ronnie Cooper [CUBC]
Race 1915. SBO4X+ : Schools Boys Open Coxed QuadFinal
Start Time: 10:50 AM1000M
S315.04Shenton College Theo Van Schie, Maguire Walsh, Myles Kelly, Noah White, Cox: Jessica Horn, Coach: Chris Morley
S415.01All Saints' Sam Snowden, Joshua Hayes, Roland Montes, Conall Hansford, Cox: Bell Clayton, Coaches: Joanne Boserio, Caitlin Taylor
S515.03Hale/Scotch Max Vaughan [SCO], James Thorpe [SCO], Kaden Davies [HS], Hamish Henriques [HS], Cox: Todd Koeppler [WC]
S615.05Shenton College Alexander Ellmer, Cameron Dunlop, Allard Jagtenberg, Kaoru Lockwood, Cox: Ruza Kinsman, Coach: Chris Morley
S715.06Wesley Composite Ethan Bourke [WC], Joe Lovrich [LSC], Jai Coutinho [GGS], Jon Allard [WC], Cox: Mitch Craig [TC]
S815.02Aquinas College Composite James Parkinson [WC], Chad Derecourt [SHC], Jack Hollis-Whiley [ASHS], Liam Rafferty [AC], Cox: James Fowler [WC]
Race 2016. SGO4X+ : Schools Girls Open Coxed QuadFinal
Start Time: 10:55 AM1000M
T516.02Shenton College Abbie Kozlowska, Elma Benayoun-Phung, Isabe Bertuola, Charlotte Docherty, Cox: Abbey Campbell, Coaches: Jay Mummery, Sophie Foster
T616.03St Hilda's Composite Lola Davies [CCHC], Sara Cresswell [PMS], Jade Batt [PEN], Sofia Bekir-Fuente [STHLD], Cox: Kate Cresswell [DSHC]
T716.01All Saints' Abbyghail Richards, Amy Robinson, Louise Latino, Lia Franklin, Cox: Sarah White, Coaches: Joanne Boserio, Caitlin Taylor
T816.04St Hilda's Composite Holly Griffiths [JTC], Izzie Kris [SMAGS], Tamsyn Bruce [STHLD], Caitlin Bruce [STHLD], Cox: Cairo Congerton [WC]
Race 2117. SBY92X : Schools Boys Year Nine Double ScullDivision 1
Start Time: 11:05 AM500M
U317.01All Saints' Aryan Mohanty, Cameron Tsang, Coaches: Adam Goor, Caitlin Taylor, Joanne Boserio
U417.04Corpus Christi/Shenton College Miles Thomas [SHC], Dominic Davies [CCHC]
U517.11Wesley Alex Cauble, Harvey Rupp
U617.02CBC Fremantle 2 Wills Hart, Joseph Vykopal, Coach: Solomon Holliday
U717.07John 23rd/Perth Modern School Dylan Gill [PMS], Lewis Thomas [JTC]
U817.05Guildford Joshua Huxley, Jak Menkens, Coach: Carole Pedri
Race 2217. SBY92X : Schools Boys Year Nine Double ScullDivision 2
Start Time: 11:10 AM500M
V317.08Perth Modern School/Shenton Finn Pulsford [SHC], Liam Russell [PMS]
V417.09Shenton College Charlie Knell, Euan Hillis, Coaches: Alice Robinson Lake, Max Kirchner
V517.12Wesley/Applecross High Tom Casey [ASHS], James Fowler [WC]
V617.10Shenton/Perth Modern School 3 Jack Tonkin [PMS], Benjamin Tonkin [SHC]
V717.03CBC Fremantle 1 William Burfoot, Liam Davis
V817.06Guildford Zane Harding, Heath Collins, Coach: Carole Pedri
Race 2318. SGY91X : Schools Girls Year Nine Single ScullDivision 1
Start Time: 11:15 AM500M
W418.07Shenton College Lola Quinn, Coaches: Alice Robinson Lake, Max Kirchner
W518.09Willetton Senior High Brooke Meynert
W618.03John 23rd 2 Zoe Broderick
W718.04John Wollaston Anglican School Tiffany Trainer
W818.05Kennedy Milly Parany
Race 2418. SGY91X : Schools Girls Year Nine Single ScullDivision 2
Start Time: 11:20 AM500M
X518.01All Saints' Jessica Ellement, Coaches: Caitlin Taylor, Joanne Boserio
X618.02John 23rd 1 Mia Fracaro
X718.06Penrhos Grace Fowler
X818.08St Hilda's Bethany Newton, Coach: Carole Pedri
Race 2519. MMA/K8+ : Masters Men A to K Coxed EightFinal
Start Time: 11:30 AM1000M
Y619.03Swan River[D] Holger Kaufmann, Anthony Battaglia, James Arnott, William Pulsford, Paul Sims, Hayden Thomas, Alan Stewart, Christian Brando, Cox: Clayton Armstrong
Y719.02Scotch3 secs [C] Alex Forrest, Richard Clarke, Peter Doyle, David Thorpe, John Welborn, Stephen White, Julian Mathias, John Flecker, Cox: Matthew Gagen, Coach: Bill Hutton
Y819.01ANA[D] Richard Ralph, Bruce Kendall, Hugh Bond, Nigel Lucas, James Carpenter, Alec Monger, Wayne Wilson, Phil Cockman, Cox: Anna Chauvel
Race 2620. MWA/K8+ : Masters Women A To K Coxed EightFinal
Start Time: 11:35 AM1000M
Z520.02Murdoch Uni/Champion Lakes11 secs [D] Sue Howard [CLBC], Julie Maher [MURC], Heather Gordon [MURC], Indra Siva [CLBC], Delna Postmaster [MURC], Tiffany Bellamy [MURC], Melissa Harpley [MURC], Carolyn Fennelle [MURC], Cox: Genevieve Black [CLBC]
Z620.01Curtin University11 secs [D] Amy Bowater, Jeni Shillington, Helen Ward, Bernie Caffrey, Julia Schortinghuis, Siobahn Tallon, Kathy Ride, Ronnie Cooper, Cox: Joanne Boserio, Coaches: Joanne Boserio, Lynne Bayliss, Kelsea Pyke
Z720.03Perth[F] Meg Pike, Vanessa Grant, Rosslyn York, Marian Robbins, Susan March, Debbie Arnold, Nicky Cato, Elizabeth Amann, Cox: Christine Harvey, Coach: Lyall Fowle
Z820.04UWABC11 secs [D] Christine Pascott, Vanessa Stephen, Nikki Newton, Evelyn Bowen, Catherine Kennedy, Sarah Knight, Lynne Mannolini, Tamsin Keevill, Cox: Orla Flecker, Coach: Alex Harrison
Race 2721. SBY108+ : Schools Boys Year Ten Coxed EightFinal
Start Time: 11:40 AM1000M
A721.01Shenton College Oliver Marsh, Wim Lesterhuis, Isaac Davies, Lachlan Day-Barnes, John Taylor, Jamie Barton, James Mettam, Sunil Rajan, Cox: Theo Van Schie
Race 2822. SGY108+ : Schools Girls Year Ten Coxed EightFinal
Start Time: 11:40 AM1000M
B822.01Duncraig High Composite Mia Fracaro [JTC], Zoe Broderick [JTC], Milly Parany [KBC], Sophie Steel [ASHS], Grace Fowler [PEN], Brooke Meynert [WSHS], Lola Davies [CCHC], Kate Cresswell [DSHC], Cox: Dominic Davies [CCHC]
Race 2923. SBO2X : Schools Boys Open Double ScullFinal
Start Time: 11:45 AM1000M
C323.05Wesley/Guildford Jai Coutinho [GGS], Jon Allard [WC]
C423.04Shenton College Finn Williams, Kelvin Fewings, Coach: Chris Morley
C523.06Wesley/Shenton College Chad Derecourt [SHC], James Parkinson [WC]
C623.03La Salle/Wesley Ethan Bourke [WC], Joe Lovrich [LSC]
C723.01Hale Kaden Davies, Hamish Henriques
C823.02Kennedy/Applecross High Jack Hollis-Whiley [ASHS], Lucca Golling [KBC]
Race 3024. SGO2X : Schools Girls Open Double ScullFinal
Start Time: 11:50 AM1000M
D424.05St Marys/John 23rd Holly Griffiths [JTC], Izzie Kris [SMAGS]
D524.03Shenton College Abbie Kozlowska, Ruza Kinsman, Coaches: Jay Mummery, Sophie Foster
D624.04St Hilda's/Perth Modern School Sara Cresswell [PMS], Sofia Bekir-Fuente [STHLD]
D724.02Shenton College Isabe Bertuola, Elma Benayoun-Phung, Coaches: Jay Mummery, Sophie Foster
D824.01Perth College Lily Kendall, Adri Stuurstraat, Coach: Carole Pedri
Race 3125. MXA/C4X+ : Masters Mixed A to C Coxed QuadFinal
Start Time: 11:55 AM1000M
E525.09WARC 2[C] Katie Andrew, Graham Macgregor, Megan Small, Lou Sammut, Cox: Megan Duxbury
E625.07Swan River[C] Louise Pallant, Simone Burge, Holger Kaufmann, Anthony Battaglia, Cox: Clayton Armstrong
E725.08WARC 1[C] Mina di Ianni, Nicole Cooper, Dan Dainard, Nick Bretland, Cox: Dee Sammut
E825.02Bunbury4 secs [A] Caitlin Prosser, Lees Standley, Michael McDonald, Kiersten Ross, Cox: Lynette Sleight
Race 3225A. MXD/K4X+ : Masters Mixed D to K Coxed QuadFinal
Start Time: 12:00 PM1000M
F425A.05Murdoch University 1[D] Leon Dekker, Greg Vines, Deb Barry, Tiffany Bellamy, Cox: Deb Barry
F525A.01ANA[D] Nancy Ralph, Richard Ralph, Bruce Kendall, Anna Chauvel, Cox: Mary Cameron
F625A.04Curtin University[D] Sharon Jones, William Cazzaniga, Greg Haig, Ronnie Cooper, Cox: Kathy Ride
F725A.03Murdoch University 2[D] Bill Ogburn, Stuart Clarke, Norelle Zanetti, Carolyn Fennelle, Cox: Adele Chapman
F825A.02Champion Lakes[D] Pamela Pearson, David Macaulay, Daniel Foucar, Anne Hamilton, Cox: Jarrad Connor
Race 3326. MXA/C2X : Masters Mixed A to C Double ScullFinal
Start Time: 12:55 PM1000M
G326.04Champion Lakes3 secs [B] Anne Hamilton, Daniel Foucar
G426.02Bunbury4 secs [A] Caitlin Prosser, Michael McDonald
G526.06WARC 2[C] Daniel Smith, Pamela Riley
G626.03Bunbury3 secs [B] Kimberley Robbins, Lees Standley
G726.05WARC 13 secs [B] Janelle Austin, Nick Wakeford
G826.01ANA[C] Nigel Lucas, Sophie Pilot
Race 3427. MXD2X : Masters Mixed D Grade Double ScullFinal
Start Time: 1:00 PM1000M
H527.09Murdoch University[D] Deb Barry, Stuart Clarke
H627.08Perth[D] Garry March, Frances Schild
H727.06Murdoch University[D] Bill Ogburn, Melissa Harpley
H827.03Curtin University[D] Daniel Real, Kathy Ride
Race 3527A. MXE/K2X : Masters Mixed E to K Double ScullFinal
Start Time: 1:05 PM1000M
I327A.06Swan River/Perth[G] Marian Robbins [PRC], Alan Nicoll [SRRC]
I427A.04Murdoch University14 secs [E] Adele Chapman, Greg Vines
I527A.02Champion Lakes8 secs [F] Pamela Pearson, David Macaulay
I627A.01Bunbury14 secs [E] Lorelle Klumpp, Chris Lloyd
I727A.05Murdoch University14 secs [E] Doug Johnson, Heather Gordon
I827A.07UWABC/WARC14 secs [E] Simon Cox [WARC], Evelyn Bowen [UWABC]
Race 3628. SBO1X : Schools Boys Open Single ScullDivision 1
Start Time: 1:10 PM1000M
J228.07Kennedy Lucca Golling
J328.10Shenton College Isaac Dod, Coach: Chris Morley
J428.02All Saints' Roland Montes, Coach: Joanne Boserio
J528.03Applecross High Jack Hollis-Whiley
J628.06Hale 1 Hamish Henriques
J728.08La Salle Joe Lovrich
J828.05Guildford Jai Coutinho
Race 3728. SBO1X : Schools Boys Open Single ScullDivision 2
Start Time: 1:15 PM1000M
K228.12Wesley James Parkinson
K328.09Shenton College Chad Derecourt
K428.14Wesley 2 Ethan Bourke
K528.01All Saints' Conall Hansford, Coaches: Sallie Watson, Caitlin Taylor
K628.13Wesley 1 Jon Allard
K728.11Shenton College Kelvin Fewings, Coach: Chris Morley
K828.04Applecross High Jack Sherrif
Race 3829. SXY104X+ : Schools Mixed Year Ten Coxed QuadFinal
Start Time: 1:20 PM1000M
L329.06Shenton College Oliver Marsh, John Taylor, Hayley Rowe, Ellen Kozlowska, Cox: Sunil Rajan, Coaches: Chris Morley, Jack O'Dea
L429.01Duncraig High Composite Campbell Baxter [SHC], Matthew Horne [SHC], Lola Davies [CCHC], Kate Cresswell [DSHC], Cox: Grace Fowler [PEN]
L529.04Scotch Composite Izzie Kris [SMAGS], Tamsyn Bruce [STHLD], James Thorpe [SCO], Toby Knox Lyttle [SCO], Cox: Caitlin Bruce [STHLD]
L629.02John Wollaston Anglican School Bridget Axford, Regan Axford, Rhys Du Ross, Tiffany Trainer, Cox: Zane Harding, Coach: Genevieve Black
L729.05Shenton College Charlie Knell, Anna Vermeltfoort, Jamie Barton, Lily Hassett, Cox: Clare Stagoll, Coaches: Chris Morley, Jack O'Dea
L829.03Perth College Composite Olivia Park [PTHCL], Jarrad McNeil [LSC], Luke Kruger [WC], Hayley Hackman [PTHCL], Cox: Heath Collins [GGS], Coach: Carole Pedri
Race 3930. SGO1X : Schools Girls Open Single ScullDivision 1
Start Time: 1:25 PM1000M
M130.02John 23rd 1 Emersyn Haddleton, Coach: Robert Thomas
M230.09Shenton College Clare Netherway, Coaches: Jay Mummery, Sophie Foster
M330.01All Saints' Lia Franklin, Coaches: Chris Holliday, Joanne Boserio, Caitlin Taylor
M430.04Penrhos Jade Batt
M530.10St Hilda's Sofia Bekir-Fuente
M630.03John 23rd 2 Holly Griffiths, Coach: Robert Thomas
M730.05Perth College Adri Stuurstraat, Coach: Carole Pedri
M830.08Shenton College Isabe Bertuola, Coaches: Jay Mummery, Sophie Foster
Race 4030. SGO1X : Schools Girls Open Single ScullDivision 2
Start Time: 1:30 PM1000M

CONSOLIDATED
Race 4131. MMD1X : Masters Men D Grade Single ScullFinal
Start Time: 1:35 PM1000M
O631.02ANA[D] Laurie Cranston
O731.11WARC[D] Darryl Salisbury, Coach: Alan Salisbury
O831.12Curtin University[D] Daniel Real
Race 4231A. MME/K1X : Masters Men E to K Single ScullFinal
Start Time: 1:40 PM1000M
P131A.05Swan River[I] Peter Miles
P231A.04Perth38 secs [E] Craig Huxtable
P331A.08Swan River24 secs [G] Alan Nicoll
P431A.01ANA38 secs [E] Ian Hilton
P531A.03Murdoch University38 secs [E] Doug Johnson
P631A.07Swan River32 secs [F] Stephen Rivers
P731A.09UWABC24 secs [G] Michael Hawkins
P831A.06Swan River38 secs [E] Christian Brando
Race 4332. MWD/K1X : Masters Women D to K Single ScullFinal
Start Time: 1:45 PM1000M
Q132.06Perth7 secs [E] Debbie Arnold
Q232.03Bunbury7 secs [E] Lorelle Klumpp
Q332.08UWABC7 secs [E] Evelyn Bowen, Coach: Alex Harrison
Q432.02Bunbury[F] Barbara Della-Sale
Q532.09WARC13 secs [D] Michaela Maine
Q632.01ANA[F] Cassandra King
Q732.05Fremantle 113 secs [D] Diane Stewart
Q832.07UWABC13 secs [D] Lynne Mannolini, Coach: Alex Harrison
Race 4433. SGY94X+ : Schools Girls Year Nine Coxed QuadFinal
Start Time: 1:55 PM500M
R333.01All Saints' Brooke Ahrens, Ella Augustin, Holly Attwater, Olivia Clinkers, Cox: Bell Clayton, Coaches: Joanne Boserio, Adam Goor
R433.05Melville/St Hilda's 1 Mahla Warren-Hicks [STHLD], Ruby Warren-Hicks [STHLD], Julia Howie [STHLD], Ashleigh McIntyre [MSHS], Cox: Hannah Gunning [SMC]
R533.03Iona/John Curtin 2 Maia Harcourt [JCC], Alicia McArthur [JCC], Sarah Lye [IPC], Rebecca Stewart [IPC], Cox: Isabella Sgherza [IPC]
R633.06Shenton College Lola Quinn, Maia Wiebking, Maya Dowling, Sonja Reid, Cox: Jessica Horn, Coaches: Alice Robinson Lake, Max Kirchner
R733.04John 23rd Composite Sophie Steel [ASHS], Milly Parany [KBC], Zoe Broderick [JTC], Mia Fracaro [JTC], Cox: Brooke Meynert [WSHS]
R833.02All Saints' Ella Augustin, Olivia Clinkers, Genna Proctor, Hannah Greaves, Cox: Abbyghail Richards, Coach: Joanne Boserio
Race 4534. SXY108+ : Schools Mixed Year Ten Coxed EightFinal
Start Time: 2:05 PM1000M
S834.01Como Composite Olivia Park [PTHCL], Hayley Hackman [PTHCL], Jak Menkens [GGS], Joshua Huxley [GGS], Zane Harding [GGS], Heath Collins [GGS], Freya Jones [CSH], Bella Murphy [CSH], Cox: Bethany Newton [STHLD], Coach: Carole Pedri
Race 4635. MMA/K2- : Masters Men A to K Coxless PairFinal
Start Time: 2:10 PM1000M
T335.04Swan River[F] Ian Boserio, Ian Clairs
T435.02Scotch11 secs [D] Richard Clarke, Andrew Johnston
T535.06WARC16 secs [C] Nick Wakeford, Darryl Salisbury
T635.03Scotch11 secs [D] John Flecker, Julian Mathias
T735.05UWABC11 secs [D] Andrew Brown, Ian Clarke
T835.01ANA6 secs [E] Ian Hilton, Phil Cockman
Race 4736. MWA/K2- : Masters Women A to K Coxless PairFinal
Start Time: 2:15 PM1000M
U236.06WARC 123 secs [A] Suzannah Gravestock, Janelle Austin
U336.03Perth[G] Vanessa Grant, Nicky Cato
U436.02Bunbury[F] Lynette Sleight, Pina Barbera
U536.05UWABC18 secs [C] Lynne Mannolini, Tamsin Keevill, Coach: Alex Harrison
U636.01ANA[F] Kay Jansen, Cassandra King
U736.04Perth[E] Susan March, Elizabeth Amann
U836.07WARC 2[C] Katie Andrew, Pamela Riley
Race 4837. SBY94X+ : Schools Boys Year Nine Coxed QuadFinal
Start Time: 2:25 PM500M
V337.02All Saints'/Aquinas College Luke Schortinghuis [AC], Logan Gregory [ASC], Michael White [ASC], Aryan Mohanty [ASC], Cox: Sarah White [ASC], Coaches: Joanne Boserio, Adam Goor
V437.01All Saints' Zac Lobb, Hamish Hillier, Arnav Paranjupe, Luc Latino, Cox: Louise Latino, Coaches: Adam Goor, Joanne Boserio
V537.06Wesley/Scotch Cairo Congerton [WC], Todd Koeppler [WC], Toby Knox Lyttle [SCO], Alex Cauble [WC], Cox: Izzie Kris [SMAGS]
V637.04Applecross High Composite 2 Liam Davis [CBCF], Jack Tonkin [PMS], Liam Russell [PMS], Tom Casey [ASHS], Cox: Jack Sherrif [ASHS]
V737.05Perth Modern School Composite Dominic Davies [CCHC], Lewis Thomas [JTC], Finn Pulsford [SHC], Dylan Gill [PMS], Cox: James Fowler [WC]
V837.03CBC Fremantle Kaden Cordisco, Wills Hart, Joseph Vykopal, William Burfoot, Cox: Tom Harris
Race 4938. SBY101X : Schools Boys Year Ten Single ScullDivision 1
Start Time: 2:35 PM1000M
W438.06Shenton College James Mettam, Coach: Jack O'Dea
W538.01Hale Jock Hassell
W638.03John Wollaston Anglican School Rhys Du Ross, Coach: Carole Pedri
W738.07Shenton College Matthew Horne
W838.09Trinity College Mitch Craig, Coach: Carole Pedri
Race 5038. SBY101X : Schools Boys Year Ten Single ScullDivision 2
Start Time: 2:40 PM1000M
X438.08Trinity College Sol Coster
X538.02John Wollaston Anglican School Regan Axford, Coach: Genevieve Black
X638.05Shenton College Campbell Baxter
X738.04Scotch 2 Max Vaughan
X838.10Wesley 1 Harvey Rupp
Race 5139. SGY101X : Schools Girls Year Ten Single ScullFinal
Start Time: 2:45 PM1000M
Y239.02Duncraig High Kate Cresswell
Y339.07Shenton College Clare Stagoll, Coaches: Chris Morley, Madeleine Baxter
Y439.03John 23rd 1 Olivia Torre, Coach: Robert Thomas
Y539.06Shenton College Kathryn Byrne, Coaches: Chris Morley, Madeleine Baxter
Y639.05John Wollaston Anglican School Bridget Axford, Coach: Genevieve Black
Y739.04John Curtin Moira Barker
Y839.01Corpus Christi Lola Davies
Race 5240. MMA/C4X- : Masters Men A to C Coxless QuadFinal
Start Time: 2:50 PM1000M
Z740.01WARC25 secs [C] Simon Cox, Daniel Smith, John Purcell, Lou Sammut
Race 5341. MWA/C4X- : Masters Women A to C Coxless QuadNon-Event
Start Time: 2:50 PM1000M

NON-EVENT
Race 5442. MMD2X : Masters Men D Double ScullFinal
Start Time: 2:55 PM1000M
B342.03Murdoch University[D] Doug Johnson, Stuart Clarke
B442.06Perth[D] Glen Walter, Craig Huxtable
B542.01ANA 1[D] Hugh Bond, Nigel Lucas
B642.09Swan River[D] Holger Kaufmann, Paul Sims
B742.02ANA 2[D] James Carpenter, Ben Paparo
B842.05Murdoch University[D] Leon Dekker, Greg Vines
Race 5542A. MME/K2X : Masters Men E to K Double ScullFinal
Start Time: 3:00 PM1000M
C542A.04Swan River7 secs [F] Ian Boserio, Ian Clairs
C642A.01Murdoch University[G] Ed Poon, Stuart Diggins
C742A.03Swan River[G] Alan Nicoll, Stephen Rivers
C842A.02Perth[F] Garry March, Tony Harvey
Race 5643. MWD2X : Masters Women D Double ScullFinal
Start Time: 3:05 PM1000M
D143.15WARC[D] Michaela Maine, Dee Sammut
D243.13UWABC[D] Christine Pascott, Vanessa Stephen, Coach: Alex Harrison
D343.09Murdoch University[D] Carol Richardson, Tiffany Bellamy
D443.14UWABC[D] Catherine Kennedy, Sarah Knight, Coach: Alex Harrison
D543.05Bunbury[D] Paula Gianotti, Darlene Cattach
D643.01ANA 1[D] Cassandra King, Sophie Pilot
D743.10Murdoch University[D] Adele Chapman, Deb Barry
D843.11Perth[D] Meg Pike, Debbie Arnold, Coach: Vanessa Grant
Race 5743A. MWE/K2X : Masters Women E to K Double ScullFinal
Start Time: 3:10 PM1000M
E243A.03Bunbury[E] Nola Cigulev, Barbara Della-Sale
E343A.07Perth[G] Vanessa Grant, Nicky Cato
E443A.06Curtin University6 secs [E] Sharon Jones, Ronnie Cooper
E543A.04Champion Lakes[F] Genevieve Black, Sandra Ceriani
E643A.01ANA 26 secs [E] Mary Cameron, Jennifer Longman
E743A.05Champion Lakes6 secs [E] Sue Howard, Indra Siva, Coach: Pamela Pearson
E843A.02Bunbury[F] Lynette Sleight, Pina Barbera
Race 5844. SXO4X+ : Schools Mixed Open Coxed QuadFinal
Start Time: 3:15 PM1000M
F344.01All Saints' Jessica Ellement, Sam Snowden, Conall Hansford, Lia Franklin, Cox: Bell Clayton, Coaches: Caitlin Taylor, Joanne Boserio
F444.06Wesley Composite Jade Batt [PEN], Chad Derecourt [SHC], Sofia Bekir-Fuente [STHLD], James Parkinson [WC], Cox: Clayton Armstrong [WC]
F544.04Hale Composite Holly Griffiths [JTC], Tamsyn Bruce [STHLD], Kaden Davies [HS], Hamish Henriques [HS], Cox: Caitlin Bruce [STHLD]
F644.05Shenton College Isaac Dod, Cameron Dunlop, Isabe Bertuola, Charlotte Docherty, Cox: Ruza Kinsman, Coaches: Jay Mummery, Chris Morley, Sophie Foster
F744.03La Salle Composite Tiffany Trainer [JWACS], Adri Stuurstraat [PTHCL], Ethan Bourke [WC], Joe Lovrich [LSC], Cox: Jai Coutinho [GGS], Coaches: Greg Willson, Carole Pedri
F844.02Kennedy Composite Mia Fracaro [JTC], Zoe Broderick [JTC], Jack Hollis-Whiley [ASHS], Lucca Golling [KBC], Cox: Brooke Meynert [WSHS]
Race 5945. SBY104X+ : Schools Boys Year Ten Coxed QuadFinal
Start Time: 3:20 PM1000M
G545.02Shenton College James Mettam, Lachlan Day-Barnes, Sunil Rajan, Wim Lesterhuis, Cox: John Taylor, Coach: Jack O'Dea
G645.04Wesley/Scotch Alex Cauble [WC], Max Vaughan [SCO], James Thorpe [SCO], Harvey Rupp [WC], Cox: Izzie Kris [SMAGS]
G745.03Shenton College Composite Jock Hassell [HS], Matthew Horne [SHC], Sol Coster [TC], Campbell Baxter [SHC], Cox: Dominic Davies [CCHC]
G845.01Guildford Composite Jarrad McNeil [LSC], Rhys Du Ross [JWACS], Mitch Craig [TC], Heath Collins [GGS], Cox: Zane Harding [GGS], Coach: Carole Pedri
Race 6046. SGY104X+ : Schools Girls Year Ten Coxed QuadFinal
Start Time: 3:25 PM1000M
H646.01All Saints'/Mercedes Aine Tallon [MC], Abbyghail Richards [ASC], Amy Robinson [ASC], Louise Latino [ASC], Cox: Sarah White [ASC], Coach: Joanne Boserio
H746.03Shenton College Claudia Dickson, Jessica Horn, Edith Elischer, Adrienne Byrne, Cox: Isaac Davies, Coaches: Chris Morley, Madeleine Baxter
H846.02Applecross High Composite Milly Parany [KBC], Kate Cresswell [DSHC], Lola Davies [CCHC], Sophie Steel [ASHS], Cox: Grace Fowler [PEN]
Race 6147. MMA/C2X : Masters Men A to C Double ScullFinal
Start Time: 3:30 PM1000M
I347.05WARC 1[C] Nick Wakeford, Darryl Salisbury
I447.04Swan River[C] James Arnott, William Pulsford
I547.02ANA 2[C] Laurie Cranston, Ben Paparo
I647.06WARC 2[C] John Purcell, Lou Sammut
I747.01ANA 1[C] Andre Neil Rowan, Glen McNeil
I847.03Swan River[C] Holger Kaufmann, Anthony Battaglia
Race 6248. MWA/C2X : Masters Women A to C Double ScullFinal
Start Time: 3:35 PM1000M
J548.02Bunbury[A] Caitlin Prosser, Kiersten Ross
J648.04WARC[A] Janelle Austin, Suzannah Gravestock
J748.01Bunbury[D] Paula Gianotti, Darlene Cattach
J848.03UWABC[C] Lynne Mannolini, Tamsin Keevill, Coach: Alex Harrison
Race 6349. SBO8+ : Schools Boys Open Coxed EightFinal
Start Time: 3:45 PM1000M
K749.01Shenton College Allard Jagtenberg, Theo Van Schie, Alexander Ellmer, Kaoru Lockwood, Finn Williams, Maguire Walsh, Myles Kelly, Noah White, Cox: Isaac Dod, Coach: Chris Morley
K849.02Trinity College Composite James Parkinson [WC], Chad Derecourt [SHC], Jack Hollis-Whiley [ASHS], Liam Rafferty [AC], Lucca Golling [KBC], Jock Hassell [HS], Matthew Horne [SHC], Sol Coster [TC], Cox: Dominic Davies [CCHC]
Race 6450. SGO8+ : Schools Girls Open Coxed EightFinal
Start Time: 3:55 PM1000M
L750.02Shenton College Hayley Rowe, Lily Hassett, Anna Vermeltfoort, Ellen Kozlowska, Ruza Kinsman, Abbie Kozlowska, Clare Stagoll, Clare Netherway, Cox: Abbey Campbell, Coaches: Jay Mummery, Sophie Foster
L850.01All Saints'/Mercedes Genna Proctor [ASC], Allison Ferguson [ASC], Keely Smith [ASC], Jessica Ellement [ASC], Aine Tallon [MC], Louise Latino [ASC], Amy Robinson [ASC], Lia Franklin [ASC], Cox: Sarah White [ASC], Coaches: Joanne Boserio, Caitlin Taylor
Race 6551. MXA/K8+ : Masters Mixed A to K Coxed EightFinal
Start Time: 4:10 PM1000M
M451.05UWABC/Scotch4 secs [C] Orla Flecker [UWABC], Vanessa Stephen [UWABC], Peter Doyle [SCO], Stephen White [SCO], Julian Mathias [SCO], John Flecker [SCO], Evelyn Bowen [UWABC], Catherine Kennedy [UWABC], Cox: Matthew Gagen [SCO], Coach: Peter Doyle
M551.02ANA 2[D] Nancy Ralph, Marina Juesten, Richard Ralph, Bruce Kendall, Ian Hilton, Anthony Devitt, Kay Jansen, Anna Chauvel, Cox: Tiffany Trainer
M651.03Fremantle Composite4 secs [C] Tamsin Keevill [UWABC], Lynne Mannolini [UWABC], Sarah Knight [UWABC], Nikki Newton [UWABC], Adam Feilding [UWABC], Andrew Brown [UWABC], David Thorpe [SCO], Colin Armstrong [FRC], Cox: Pascale Ketelaar [UWABC]
M751.01ANA 1[D] Jennifer Longman, Cassandra King, Alec Monger, Nigel Lucas, Hugh Bond, Phil Cockman, Sophie Pilot, Mary Cameron, Cox: Jai Coutinho
M851.04Swan River/Perth[D] Alexandra Thornton [SRRC], Debbie Arnold [PRC], Louise Pallant [SRRC], Simone Burge [SRRC], Ian Boserio [SRRC], Ian Clairs [SRRC], Hayden Thomas [SRRC], Hugh Wolgamot [SRRC], Cox: Clayton Armstrong [SRRC]