Rowing Western Australia Regattas
Murdoch University

2017 Club Pennant Regatta 1

Date: Sat 13th May, 2017
Venue: Champion Lakes
Lane Draw
Options:    Show
Saturday 13th May, 2017

Race 11. ME1X : Mens E Grade Single ScullDivision 1
Start Time: 9:00 AM1000M
A201.07Curtin University 2[E] Ming Cheong Aw, Coach: Sallie Watson
A301.02ANA 1[E] Alec Monger, Coach: Jess Bosio
A401.13Swan River 3[E] Campbell Baxter
A501.09Curtin University 4[E] James Killow, Coach: Sallie Watson
A601.04ANA 3[E] Zane Harding, Coach: Carole Pedri
A701.14WARC[E] Michael Ammann
A801.03ANA 2[E] Rhys Du Ross, Coach: Carole Pedri
Race 21. ME1X : Mens E Grade Single ScullDivision 2
Start Time: 9:05 AM1000M
B201.12Swan River 2[E] Dominic Davies
B301.10Fremantle[E] Jack Tonkin
B401.08Curtin University 3[E] Nicholas Wynne, Coach: Sallie Watson
B501.05ANA 4[E] Heath Collins, Coach: Carole Pedri
B601.11Swan River 1[E] Lewis Thomas
B701.01ANA 5[E] Gabriel Edward Gent
B801.06Curtin University 1[E] Aran Colman, Coach: Sallie Watson
Race 32. MD1X : Mens D Grade Single ScullDivision 1
Start Time: 9:10 AM1000M
C302.11Fremantle 2[D] Tom Harris
C402.04Curtin University 1[D] Lachlan Duke, Coach: Sallie Watson
C502.12Perth 1[D] Glen Walter
C602.15Swan River 2[D] Hayden Thomas
C702.08Curtin University 5[D] Conall Hansford, Coach: Sallie Watson
C802.01ANA 1[D] Nigel Lucas, Coach: Jess Bosio
Race 42. MD1X : Mens D Grade Single ScullDivision 2
Start Time: 9:15 AM1000M
D302.13Perth 2[D] Craig Huxtable
D402.14Swan River 1[D] Lucca Golling
D502.07Curtin University 4[D] Daniel Real
D602.10Fremantle 2[D] William Burfoot
D702.06Curtin University 3[E] Ryan Rupf, Coach: Sallie Watson
D802.02ANA 2[D] Ethan Bourke
Race 52. MD1X : Mens D Grade Single ScullDivision 3
Start Time: 9:20 AM1000M
E302.17Swan River 4[D] Jack Hollis-Whiley
E402.18UWABC[D] James McQuillan, Coach: Holly Child
E502.03Champion Lakes[D] Regan Axford, Coach: Genevieve Black
E602.05Curtin University 2[D] Nicholas Wilson, Coach: Sallie Watson
E702.16Swan River 3[D] Thomas Salter
E802.09Fremantle 1[D] Digby Marshall
Race 63. WD2X : Womens D Grade Double ScullDivision 1
Start Time: 9:25 AM1000M
F203.03Champion Lakes 1[D] Veronica Massam, Anna Thornton, Coach: Daniel Foucar
F303.12UWABC 3[E] Juliana Pille Arnold, Vivien Massie
F403.06Curtin University 1[D] Lien Stewart, Fiona Lea, Coach: Aidan Smith
F503.11UWABC 2[D] Anneliese Lange, Madeleine Baxter, Coach: Holly Child
F603.01ANA 1[D] Emily Harrison, Louisa Anderson, Coach: Laurie Anderson
F703.05Champion Lakes 3[D] Bridget Axford, Anne Hamilton, Coach: Genevieve Black
F803.13WARC[D] Tracy Knight, Janet Smith
Race 73. WD2X : Womens D Grade Double ScullDivision 2
Start Time: 9:30 AM1000M
G303.09Swan River[E] Isobel Long, Emily Fish
G403.02ANA 2[D] Nancy Ralph, Jennifer Longman, Coach: Laurie Anderson
G503.08Curtin University 3[D] Sharon Jones, Ronnie Cooper
G603.04Champion Lakes 2[D] Indra Siva, Sue Howard, Coach: Jennifer Parker
G703.10UWABC 1[E] Sofie Rigo, Jessica Moore
G803.07Curtin University 2[D] Trilby Widger, Judith Ottaway
Race 84. MC1X : Mens C Grade Single ScullFinal
Start Time: 9:40 AM1500M
H304.01Swan River 1[C] William Williamson
H404.04Swan River 4[C] Lachlan van de Ven
H504.06UWABC 2[D] Myles McQuillan
H604.02Swan River 2[C] Tim Winkler
H704.05UWABC 1[D] Samuel Jaschke
H804.03Swan River 3[C] Nicholas Ferguson
Race 95. WE4X+ : Womens E Grade Coxed QuadDivision 1
Start Time: 9:50 AM1000M
I305.10UWABC 3[E] Sarah Knight, Orla Flecker, Christine Pascott, Teresa Belcher, Cox: Evelyn Bowen, Coach: Alex Harrison
I405.01ANA[E] Chloris Colkers, Lucy Wearne, Marina Juesten, Tiffany Trainer, Cox: Belinda Cannell, Coach: Laurie Anderson
I505.04Fremantle 2[E] Sarah Lye, Clementine Smith, Flora Smith, Ayleesha MacDonald, Cox: Isabella Sgherza
I605.02Curtin University[E] Shannon Grigg, Jessica Siviour, Sinead Jameson, Julia Schortinghuis, Cox: Kelsea Pyke, Coaches: Joanne Boserio, Lynne Bayliss, Kelsea Pyke
I705.07Swan River 2[E] Milly Parany, Kate Cresswell, Lola Davies, Erin Fish, Cox: Sarah Hayler
I805.08UWABC 1[E] Suyin Tan, Emily Barrett, Paloma Ortiz-Davis, Juliet Brook, Cox: Sophia Gargano-Arnold
Race 105. WE4X+ : Womens E Grade Coxed QuadDivision 2
Start Time: 9:55 AM1000M
J405.06Swan River 1[E] Grace Fowler, Mia Fracaro, Zoe Broderick, Sara Cresswell, Cox: Kaelan Riley
J505.03Fremantle 1[E] Hannah Gunning, Maia Harcourt, Bethany Fox, Alicia McArthur, Cox: Diane Stewart
J605.09UWABC 2[E] Alanah McNeil, Suet Lee, Alix Wilyman, Cassie Nelson, Cox: Monica Doyle
J705.11WARC[E] Giuliana Tassone, Angelina Chan, Izzie Kris, Shaye Graham, Cox: Bella Lie
J805.05Perth[E] Chloe Rich, Piper Irwin, Lauren Rolfe, Shania Macey, Cox: Craig Huxtable
Race 116. ME8+ : Mens E Grade Coxed EightFinal
Start Time: 10:00 AM1000M
K706.02Swan River[E] Lucca Golling, Anton Chokolich, Hayden Thomas, Dylan Gill, Finn Pulsford, Campbell Baxter, Isaac Pinto, Miles Thomas, Cox: Clayton Armstrong
K806.01Curtin University[E] Rick Verberne, Robin Anderson, Christoffel Botha, Massimiliano Viazzo, David Ireland, Aaron Jackson, Mark Tin, Nicholas Poynton, Cox: Soraya Mackay-Koelen, Coaches: Soraya Mackay-Koelen, Danielle Kinder
Race 127. WC4X- : Womens C Grade Coxless QuadFinal
Start Time: 10:10 AM1500M
L507.04WARC[C] Megan Duxbury, Emma Higgins, Megan Small, Dee Sammut
L607.01Curtin University[C] Isabella Clarke, Keely Atchison, Charlotte Harvey, Yasmin Coutinho, Coaches: Aidan Smith, Steven Bowler
L707.03UWABC[D] Alice Robinson Lake, Phoebe Ralph, Sofie Rigo, Suzie Polomka, Coach: Holly Child
L807.02Swan River[C] Simone Burge, Louise Pallant, Jennifer Sarich, Alexandra Thornton
Race 138. MD8+ : Mens D Grade Coxed EightFinal
Start Time: 10:20 AM1000M
M508.01ANA[D] Richard Ralph, Bruce Kendall, Hugh Bond, Nigel Lucas, James Carpenter, Alec Monger, Lawrence Bourke, Phil Cockman, Cox: Kay Jansen
M608.03UWABC[D] Tom McElhinney, Riley Freeman, Joshua Cribb, Luke Burges, Lewis Almond, Hugo Innes, Jack O'Dea, Angus Duncan, Cox: Holly Child, Coach: Holly Child
M708.04WARC[D] Michael Ammann, Nick Bretland, John Purcell, Andrew Newton, Harvey Rupp, Lou Sammut, Ryan Eadie, Ric Maddren, Cox: Janet Smith, Coaches: Zachary Friend, Debra Mason
M808.02Curtin University[D] James Killow, Nicholas Wilson, Henry Giles, Aaron Phipps, Remy Van Leeuwen, Ming Cheong Aw, Ben Nagappa, Aran Colman, Cox: Lachlan Duke, Coach: Sallie Watson
Race 149. WA/B2X : Womens A and B Grade Double ScullFinal
Start Time: 10:30 AM2000M
N309.01Swan River 1[A] Maegan Thompson, Molly Booker
N409.05WARC 1[A] Janelle Austin, Suzannah Gravestock, Coach: Joseph Tamigi
N509.04UWABC 2[B] Alexandra Utley, Tiffany Brown, Coach: Holly Child
N609.02Swan River 2[A] Alexis Whelan, Adriana Marulli
N709.06WARC 2[B] Meg Downes, Jessica Donnelly, Coach: Joseph Tamigi
N809.03UWABC 1[B] Alexandra Needoba, Pascale Ketelaar
Race 1510. MA/B1X : Mens A and B Grade Single ScullFinal
Start Time: 10:35 AM2000M
O210.01Swan River 1[B] Patrick Boere
O310.06UWABC 2[B] Jay Mummery, Coach: Holly Child
O410.02Swan River 2[B] Hugh Wolgamot
O510.04Swan River 4[A] Christopher Hayes
O610.05UWABC 1[B] Alexander Payne, Coach: Holly Child
O710.03Swan River 3[B] Chad Derecourt
O810.07UWABC 3[B] Fraser Pensini, Coach: Holly Child
Race 1611. WC8+ : Womens C Grade Coxed EightFinal
Start Time: 10:45 AM1500M
P611.01Swan River[C] Sara Cresswell, Louise Pallant, Simone Burge, Emily Fish, Sofia Bekir-Fuente, Isobel Long, Jennifer Sarich, Alexandra Thornton, Cox: Sarah Hayler
P711.03WARC[C] Megan Duxbury, Bella Lie, Kirsty Augustson, Emma Higgins, Katie Andrew, Pamela Riley, Dee Sammut, Megan Small, Cox: Genevieve Vinciguerra, Coaches: Alexander Popov, Alex Jolly
P811.02UWABC[C] Sophie Rowe, Vivien Massie, Juliana Pille Arnold, Jessica Moore, Anneliese Lange, Emily Kempin, Ashleigh Haddon, Adelaide Strahan, Cox: Holly Child, Coach: Holly Child
Race 1712. MC2X : Mens C Grade Double ScullFinal
Start Time: 10:50 AM1500M
Q212.03Swan River 3[C] Nicholas Ferguson, Thomas Salter
Q312.05UWABC 2[D] Angus Rowe, Benjamin Davidson, Coach: Holly Child
Q412.02Swan River 2[C] James Parkinson, Tim Winkler
Q512.06WARC 1[C] Zach Murphy, Harvey Rupp, Coach: Zachary Friend
Q612.01Swan River 1[C] Jesse Criddle, William Williamson
Q712.07WARC 2[C] Peter Klemm, Darryl Salisbury
Q812.04UWABC 1[D] Jay Mummery, Oliver Hoare, Coach: Holly Child
Race 1813. ME2X : Mens E Grade Double ScullDivision 1
Start Time: 11:00 AM1000M
R213.12Fremantle 2[E] Digby Marshall, Benjamin Tonkin
R313.07Curtin University 3[E] Christoffel Botha, Massimiliano Viazzo, Coaches: Soraya Mackay-Koelen, Danielle Kinder
R413.15Swan River 3[E] Lewis Thomas, Campbell Baxter
R513.20WARC 2[E] Siddarth Murali, Andrew Newton
R613.14Swan River 2[E] Miles Thomas, Dylan Gill
R713.08Curtin University 4[E] Nicholas Wynne, Ming Cheong Aw, Coach: Sallie Watson
R813.03ANA 3[E] Zane Harding, Heath Collins, Coach: Carole Pedri
Race 1913. ME2X : Mens E Grade Double ScullDivision 2
Start Time: 11:05 AM1000M
S213.05Curtin University 1[E] David Ireland, Rick Verberne, Coaches: Soraya Mackay-Koelen, Danielle Kinder
S313.02ANA 2[E] Glen McNeil, Bruce Kendall, Coach: Jess Bosio
S413.11Fremantle 1[E] Tom Harris, Jack Tonkin
S513.19WARC 1[E] Alex Cauble, Aaron Crawley
S613.13Swan River 1[E] Kaelan Riley, James Fowler
S713.06Curtin University 2[E] Aaron Jackson, Nicholas Poynton, Coaches: Soraya Mackay-Koelen, Danielle Kinder
S813.17UWABC 1[E] Doughal MacMaster, Matthieu Domingue
Race 2013. ME2X : Mens E Grade Double ScullDivision 3
Start Time: 11:10 AM1000M
T213.04ANA 4[E] Jon Allard, Jarrad McNeil, Coach: Carole Pedri
T313.09Curtin University 5[E] Aran Colman, Ryan Rupf, Coach: Sallie Watson
T413.18UWABC 2[E] Tom McElhinney, Hugo Innes
T513.10Curtin University 6[E] Henry Giles, James Killow, Coach: Sallie Watson
T613.21WARC 3[E] Riley Flecker, Cairo Congerton
T713.01ANA 1[E] Hugh Bond, William Bond, Coaches: Carole Pedri, Jess Bosio
T813.16Swan River 4[E] Joshua Tsai, Wilmer Oosthuizen
Race 2114. WA/B4X- : Womens A and B Grade Coxless QuadFinal
Start Time: 11:20 AM2000M
U514.01Swan River[A] Maegan Thompson, Molly Booker, Alexis Whelan, Adriana Marulli
U614.02UWABC 1[B] Madeleine Baxter, Sophie Foster, Brittany Crawford, Holly Child, Coach: Holly Child
U714.04WARC[A] Janelle Austin, Meg Downes, Jessica Donnelly, Suzannah Gravestock, Coaches: Joseph Tamigi, Catriona Walker
U814.03UWABC 2[B] Tiffany Brown, Alexandra Utley, Pascale Ketelaar, Alexandra Needoba, Coach: Holly Child
Race 2215. WD4X+ : Womens D Grade Coxed QuadDivision 1
Start Time: 11:30 AM1000M
V315.15UWABC 5[E] Vivien Massie, Juliana Pille Arnold, Jessica Moore, Ashleigh Haddon, Cox: Michael Glorie, Coach: Holly Child
V415.08Swan River 1[D] Erin Fish, Lola Davies, Jennifer Sarich, Isobel Long, Cox: Lewis Thomas
V515.14UWABC 4[E] Chloe Van Zyl, Margaret Bowen, Monica Doyle, Jamie Linchangco, Cox: Juliet Brook
V615.04Champion Lakes 2[D] Sue Howard, Indra Siva, Bridget Axford, Anna Thornton, Cox: Regan Axford
V715.01ANA 1[D] Jennifer Longman, Nancy Ralph, Sophie Pilot, Emily Harrison, Cox: Belinda Cannell, Coach: Laurie Anderson
V815.17WARC 2[D] Katie Andrew, Kirsty Augustson, Pamela Riley, Bella Lie, Cox: Megan Small
Race 2315. WD4X+ : Womens D Grade Coxed QuadDivision 2
Start Time: 11:35 AM1000M
W315.16WARC 1[E] Mina di Ianni, Angelina Chan, Shaye Graham, Izzie Kris, Cox: Megan Duxbury
W415.12UWABC 2[D] Lynne Mannolini, Catherine Kennedy, Nikki Newton, Kate Wall, Cox: Sarah Knight, Coach: Alex Harrison
W515.07Perth[E] Chloe Rich, Piper Irwin, Lauren Rolfe, Shania Macey, Cox: Craig Huxtable
W615.11UWABC 1[E] Sophia Gargano-Arnold, Paloma Ortiz-Davis, Kaylin Hooper, Katherine Dunn, Cox: Luke Burges
W715.03Champion Lakes 1[D] Bridget Axford, Sandra Ceriani, Jennifer Parker, Anne Hamilton, Cox: Jarrad Connor
W815.09Swan River 2[E] Grace Fowler, Sara Cresswell, Simone Burge, Louise Pallant, Cox: Miles Thomas
Race 2415. WD4X+ : Womens D Grade Coxed QuadDivision 3
Start Time: 11:40 AM1000M
X415.05Curtin University[D] Sharon Jones, Georgia Durham, Judith Ottaway, Ronnie Cooper, Cox: Fiona Allan
X515.13UWABC 3[D] Tracie-Leigh Dallavanzi, Alice White, Alice Robinson Lake, Elise Dynan, Cox: Holly Child
X615.02ANA 2[D] Marina Juesten, Lucy Wearne, Denise Bernau, Louisa Anderson, Cox: Tiffany Trainer, Coach: Laurie Anderson
X715.10Swan River 3[E] Mia Fracaro, Zoe Broderick, Kate Cresswell, Milly Parany, Cox: Kaelan Riley
X815.06Fremantle[E] Sarah Lye, Rebecca Stewart, Ashleigh McIntyre, Maia Harcourt, Cox: Isabella Sgherza
Race 2516. MA/B8+ : Mens A and B Grade Coxed EightFinal
Start Time: 11:50 AM2000M
Y616.03UWABC 2[B] Jay Mummery, Benjamin Davidson, Samuel Jaschke, Alexander Payne, Nicholas Eyres, Fraser Pensini, James McQuillan, Ethan Aird, Cox: Holly Child, Coach: Holly Child
Y716.01Swan River[B] Jesse Criddle, Ross Brown, Hugh Wolgamot, Patrick Boere, Christopher Hayes, William Williamson, Ben Gerrard, Perry Ward, Cox: Connor McCombe
Y816.02UWABC 1[B] Riley Freeman, Joshua Cribb, Angus Duncan, Oliver Hoare, Jeremy Gillbanks, Myles McQuillan, Angus Rowe, Lewis Almond, Cox: Grant Adendorff
Race 2629. WC2X : Womens C Grade Double ScullHeat 1
Start Time: 12:35 PM1500M
Z329.06Curtin University 5[C] Keira Petty, Kelsea Pyke, Coach: Aidan Smith
Z429.08UWABC 1[D] Kate Wall, Tamsin Keevill, Coach: Alex Harrison
Z529.05Curtin University 4[C] Fiona Lea, Keely Atchison, Coach: Aidan Smith
Z629.01ANA[C] Sophie Pilot, Denise Bernau, Coach: Laurie Anderson
Z729.02Curtin University 1[D] Soraya Mackay-Koelen, Sian Powys, Coach: Aidan Smith
Z829.11WARC 1[C] Dee Sammut, Megan Small, Coaches: Alexander Popov, Alex Jolly

Progress: 1->Final + 6 Next Fastest Crews
Race 2729. WC2X : Womens C Grade Double ScullHeat 2
Start Time: 12:40 PM1500M
A329.03Curtin University 2[C] Caitlin Taylor, Fiona Allan, Coach: Aidan Smith
A429.10UWABC 3[D] Madeleine Baxter, Sophie Foster, Coach: Holly Child
A529.07Swan River[C] Emily Fish, Alexandra Thornton
A629.04Curtin University 3[C] Charlotte Harvey, Chentelle Jones, Coach: Aidan Smith
A729.12WARC 2[D] Megan Duxbury, Emma Higgins, Coaches: Alexander Popov, Alex Jolly
A829.09UWABC 2[D] Alice White, Phoebe Ralph, Coach: Holly Child

Progress: 1->Final + 6 Next Fastest Crews
Race 2817. PX1X : Parra Combined Single ScullFinal
Start Time: 12:55 PM1000M

CANCELLED
Race 2918. WE1X : Womens E Grade Single ScullDivision 1
Start Time: 1:00 PM1000M
C218.09Swan River 1[E] Jade Batt
C318.04Curtin University 4[E] Julie Doyle
C418.13UWABC[E] Tamsin Keevill, Coach: Alex Harrison
C518.10Swan River 2[E] Milly Parany
C618.03Curtin University 3[E] Sinead Jameson, Coaches: Joanne Boserio, Lynne Bayliss, Kelsea Pyke
C718.08Perth[E] Lauren Rolfe
C818.05Fremantle 1[E] Ruby Warren-Hicks
Race 3018. WE1X : Womens E Grade Single ScullDivision 2
Start Time: 1:05 PM1000M
D318.01Curtin University 1[E] Jessica Siviour, Coaches: Joanne Boserio, Lynne Bayliss, Kelsea Pyke
D418.07Fremantle 3[E] Mahla Warren-Hicks
D518.11Swan River 3[E] Kate Cresswell
D618.02Curtin University 2[E] Lien Stewart, Coach: Aidan Smith
D718.06Fremantle 2[E] Rebecca Stewart
D818.12Swan River 4[E] Erin Fish
Race 3119. WD1X : Womens D Grade Single ScullDivision 1
Start Time: 1:10 PM1000M
E219.05Curtin University 1[D] Sharon Jones
E319.09Swan River 2[D] Emily Fish
E419.04Curtin University 1[D] Sian Powys, Coach: Aidan Smith
E519.02ANA 2[D] Cassandra King, Coach: Laurie Anderson
E619.03Champion Lakes[D] Bridget Axford, Coach: Genevieve Black
E719.11UWABC 1[D] Evelyn Bowen, Coach: Alex Harrison
E819.10Swan River 3[D] Lola Davies
Race 3219. WD1X : Womens D Grade Single ScullDivision 2
Start Time: 1:15 PM1000M
F219.08Swan River 1[D] Sara Cresswell
F319.13UWABC 3[D] Emily Kempin, Coach: Holly Child
F419.14WARC[D] Janet Smith
F519.06Curtin University 3[D] Soraya Mackay-Koelen, Coach: Aidan Smith
F619.12UWABC 2[D] Ashleigh Haddon, Coach: Holly Child
F719.01ANA 1[D] Tiffany Trainer, Coaches: Laurie Anderson, Carole Pedri
F819.07Fremantle[D] Ashleigh McIntyre
Race 3320. MD2X : Mens D Grade Double ScullDivision 1
Start Time: 1:20 PM1000M
G320.17WARC 2[D] Ryan Eadie, Ric Maddren
G420.09Curtin University 5[D] Conall Hansford, Lachlan Duke, Coach: Sallie Watson
G520.13Swan River 1[D] Reid Quekett, Jack Hollis-Whiley
G620.07Curtin University 3[D] Corbett Poynton, Daniel Real
G720.01ANA 3[D] Jai Coutinho, James Moore
G820.12Perth 2[D] Glen Walter, Craig Huxtable
Race 3420. MD2X : Mens D Grade Double ScullDivision 2
Start Time: 1:25 PM1000M
H320.14Swan River 2[D] Lachlan van de Ven, Lucca Golling
H420.08Curtin University 4[E] Ryan Rupf, Nicholas Wilson, Coach: Sallie Watson
H520.03ANA 2[D] Phil Cockman, Nigel Lucas, Coach: Jess Bosio
H620.16WARC 1[E] Matthew Cirocco, Lou Sammut
H720.05Curtin University 1[D] Aaron Phipps, Remy Van Leeuwen, Coach: Sallie Watson
H820.10Fremantle[D] Digby Marshall, Kaden Cordisco
Race 3520. MD2X : Mens D Grade Double ScullDivision 3
Start Time: 1:30 PM1000M
I320.15UWABC[D] Joshua Cribb, Angus Duncan, Coach: Holly Child
I420.11Perth 1[D] Mark Scully, Hayden York
I520.18WARC 3[D] Nick Bretland, John Purcell
I620.04Champion Lakes[D] Regan Axford, Jarrad Connor
I720.02ANA 1[D] James Carpenter, Lawrence Bourke
I820.06Curtin University 2[E] Greg Haig, Ben Nagappa, Coach: Sallie Watson
Race 3621. WC1X : Womens C Grade Single ScullFinal
Start Time: 1:40 PM1500M
J221.05Curtin University 3[C] Keely Atchison
J321.06Swan River[C] Sofia Bekir-Fuente
J421.03Curtin University 1[C] Chentelle Jones, Coach: Aidan Smith
J521.02ANA 2[D] Sophie Pilot, Coach: Laurie Anderson
J621.04Curtin University 2[C] Fiona Allan, Coach: Aidan Smith
J721.07UWABC[D] Pascale Ketelaar, Coach: Holly Child
J821.01ANA 1[C] Denise Bernau, Coach: Laurie Anderson
Race 3722. ME4X+ : Mens E Grade Coxed QuadDivision 1
Start Time: 1:50 PM1000M
K422.04Curtin University 2[E] Henry Giles, Ming Cheong Aw, Aran Colman, Nicholas Wynne, Cox: Sallie Watson, Coach: Sallie Watson
K522.01ANA 1[E] Richard Ralph, Glen McNeil, Alec Garkaklis, Bruce Kendall, Cox: Kay Jansen
K622.05Curtin University 3[E] Rick Verberne, David Ireland, Nicholas Poynton, Mark Tin, Cox: Kelsea Pyke, Coaches: Soraya Mackay-Koelen, Danielle Kinder
K722.07Swan River 1[E] Dylan Gill, Miles Thomas, Joshua Tsai, Wilmer Oosthuizen, Cox: Kaelan Riley
K822.10WARC[E] Alex Cauble, Siddarth Murali, Cairo Congerton, Aaron Crawley, Cox: Genevieve Vinciguerra
Race 3822. ME4X+ : Mens E Grade Coxed QuadDivision 2
Start Time: 1:55 PM1000M
L422.08Swan River 2[E] Lewis Thomas, Finn Pulsford, Campbell Baxter, Dominic Davies, Cox: James Fowler
L522.02ANA 2[E] Rhys Du Ross, Zane Harding, Heath Collins, Mitch Craig, Cox: Alexander Hodgins, Coach: Carole Pedri
L622.06Fremantle[E] Jack Tonkin, Digby Marshall, Kaden Cordisco, Tom Harris, Cox: Isabella Sgherza
L722.03Curtin University 1[E] Aaron Jackson, Christoffel Botha, Massimiliano Viazzo, Robin Anderson, Cox: Soraya Mackay-Koelen, Coaches: Soraya Mackay-Koelen, Danielle Kinder
L822.09UWABC[E] Matthieu Domingue, Marcel Borges, Doughal MacMaster, Hugo Innes, Cox: Tom McElhinney
Race 3923. WE8+ : Womens E Grade Coxed EightFinal
Start Time: 2:00 PM1000M
M523.04UWABC 2[E] Sophia Gargano-Arnold, Monica Doyle, Alix Wilyman, Alanah McNeil, Suet Lee, Cassie Nelson, Suyin Tan, Tamsin Keevill, Cox: Pascale Ketelaar
M623.02Swan River[E] Mia Fracaro, Zoe Broderick, Erin Fish, Kate Cresswell, Milly Parany, Lola Davies, Isobel Long, Louise Pallant, Cox: Sarah Hayler
M723.03UWABC 1[E] Sofie Rigo, Katherine Dunn, Alice White, Emily Barrett, Alice Robinson Lake, Chloe Van Zyl, Margaret Bowen, Tracie-Leigh Dallavanzi, Cox: Holly Child
M823.01ANA[E] Belinda Cannell, Nancy Ralph, Jennifer Longman, Lucy Wearne, Tiffany Trainer, Marina Juesten, Louisa Anderson, Mary Cameron, Cox: Cassandra King, Coach: Laurie Anderson
Race 4024. MC4X- : Mens C Grade Coxless QuadFinal
Start Time: 2:10 PM1500M
N524.01Swan River[C] William Williamson, Jesse Criddle, Thomas Salter, Tim Winkler
N624.03UWABC 2[D] Oliver Hoare, Myles McQuillan, Angus Rowe, Lewis Almond, Coach: Holly Child
N724.04WARC[C] Kris Wright, Peter Klemm, Nick Wakeford, Darryl Salisbury, Coach: Joseph Tamigi
N824.02UWABC 1[D] Riley Freeman, Joshua Cribb, Angus Duncan, Jeremy Gillbanks, Coach: Holly Child
Race 4125. WD8+ : Womens D Grade Coxed EightFinal
Start Time: 2:20 PM1000M
O525.03UWABC 2[D] Tracie-Leigh Dallavanzi, Hazel Dutton, Suzie Polomka, Jamie Steger, Elise Dynan, Sofie Rigo, Alice Robinson Lake, Alice White, Cox: Holly Child, Coach: Holly Child
O625.04WARC[D] Shaye Graham, Janet Smith, Megan Duxbury, Dee Sammut, Kirsty Augustson, Pamela Riley, Katie Andrew, Bella Lie, Cox: Megan Small, Coaches: Alexander Popov, Alex Jolly
O725.01Curtin University[D] Sharon Jones, Lien Stewart, Trilby Widger, Isabella Clarke, Julie Doyle, Ronnie Cooper, Fiona Lea, Yasmin Coutinho, Cox: Lachlan Duke
O825.02UWABC 1[D] Kate Wall, Sarah Knight, Lynne Mannolini, Catherine Kennedy, Evelyn Bowen, Nikki Newton, Christine Pascott, Teresa Belcher, Cox: Alex Harrison
Race 4226. MA/B2X : Mens A and B Grade Double ScullFinal
Start Time: 2:30 PM2000M
P426.03UWABC 1[B] Samuel Jaschke, Fraser Pensini, Coach: Holly Child
P526.01Swan River 1[A] Patrick Boere, Perry Ward
P626.05UWABC 3[B] Josh Gray, Alexander Payne
P726.02Swan River 2[B] Chad Derecourt, Hugh Wolgamot
P826.04UWABC 2[B] Ethan Aird, James McQuillan, Coach: Holly Child
Race 4327. WA/B1X : Womens A and B Grade Single ScullFinal
Start Time: 2:35 PM2000M
Q127.12UWABC 2[B] Tiffany Brown, Coach: Holly Child
Q227.10Curtin University 2[B] Kathryn Farley, Coach: Aidan Smith
Q327.11UWABC 1[B] Alexandra Utley, Coach: Holly Child
Q427.03Swan River 1[A] Adriana Marulli
Q527.08WARC 1[A] Suzannah Gravestock, Coach: Joseph Tamigi
Q627.04Swan River 2[A] Molly Booker
Q727.09WARC 2[A] Janelle Austin, Coach: Joseph Tamigi
Q827.05Swan River 3[A] Alexis Whelan
Race 4427A. WB1X : Womens B Grade Single ScullFinal
Start Time: 2:40 PM2000M

CANCELLED
Race 4528. MC8+ : Mens C Grade Coxed EightFinal
Start Time: 2:45 PM1500M
S528.02UWABC 1[C] Michael Hawkins, James Boughton-Lane, Andrew Brown, Adam Feilding, Tom Warner, Alex Harrison, Jonson Moyle, Ben Rosser, Cox: Tiffany Brown
S628.04WARC[C] James Thorpe, Ryan Eadie, Michael Ammann, Kris Wright, Nick Wakeford, Matthew Cirocco, Sam Hughes, Bailey Flecker, Cox: Genevieve Vinciguerra
S728.03UWABC 2[C] Oliver Hoare, Lewis Almond, Angus Duncan, Jeremy Gillbanks, Myles McQuillan, Michael Glorie, Angus Rowe, Benjamin Davidson, Cox: Holly Child, Coach: Holly Child
S828.01Swan River[C] Jack Hollis-Whiley, Lachlan van de Ven, James Parkinson, Reid Quekett, Lucca Golling, Tim Winkler, Thomas Salter, Jesse Criddle, Cox: Sarah Hayler
Race 4629. WC2X : Womens C Grade Double ScullFinal
Start Time: 2:50 PM1500M
T129.07Swan River[C] Emily Fish, Alexandra Thornton
T229.06Curtin University 5[C] Keira Petty, Kelsea Pyke, Coach: Aidan Smith
T329.02Curtin University 1[D] Soraya Mackay-Koelen, Sian Powys, Coach: Aidan Smith
T429.08UWABC 1[D] Kate Wall, Tamsin Keevill, Coach: Alex Harrison
T529.10UWABC 3[D] Madeleine Baxter, Sophie Foster, Coach: Holly Child
T629.01ANA[C] Sophie Pilot, Denise Bernau, Coach: Laurie Anderson
T729.03Curtin University 2[C] Caitlin Taylor, Fiona Allan, Coach: Aidan Smith
T829.04Curtin University 3[C] Charlotte Harvey, Chentelle Jones, Coach: Aidan Smith
Race 4730. WE2X : Womens E Grade Double ScullDivision 1
Start Time: 3:00 PM1000M
U230.13UWABC[E] Monica Doyle, Sophia Gargano-Arnold
U330.10Swan River 2[E] Erin Fish, Jade Batt
U430.05Fremantle 1[E] Bethany Fox, Flora Smith
U530.09Swan River 1[E] Milly Parany, Lola Davies
U630.03Curtin University 1[E] Jessica Siviour, Sinead Jameson, Coaches: Joanne Boserio, Lynne Bayliss, Kelsea Pyke
U730.01ANA 1[E] Lucy Wearne, Marina Juesten, Coach: Laurie Anderson
U830.08Perth[E] Lauren Rolfe, Shania Macey
Race 4830. WE2X : Womens E Grade Double ScullDivision 2
Start Time: 3:05 PM1000M
V230.07Fremantle 3[E] Mahla Warren-Hicks, Ruby Warren-Hicks
V330.04Curtin University 2[E] Julie Doyle, Yasmin Coutinho, Coach: Steven Bowler
V430.11Swan River 3[E] Mia Fracaro, Kate Cresswell
V530.02ANA 2[E] Belinda Cannell, Chloris Colkers, Coach: Laurie Anderson
V630.06Fremantle 2[E] Maia Harcourt, Alicia McArthur
V730.12Swan River 4[E] Grace Fowler, Zoe Broderick
V830.14WARC[E] Mina di Ianni, Angelina Chan
Race 4931. MA/B4X- : Mens A and B Grade Coxless QuadFinal
Start Time: 3:15 PM2000M
W631.02UWABC 1[B] Samuel Jaschke, Benjamin Davidson, Alexander Payne, Jay Mummery, Coach: Holly Child
W731.01Swan River[B] Patrick Boere, Christopher Hayes, Perry Ward, William Williamson
W831.03UWABC 2[B] James McQuillan, Ethan Aird, Nicholas Eyres, Fraser Pensini, Coach: Holly Child
Race 5032. MD4X+ : Mens D Grade Coxed QuadDivision 1
Start Time: 3:25 PM1000M
X232.09Swan River[E] Lewis Thomas, Lucca Golling, Jack Hollis-Whiley, Dominic Davies, Cox: James Fowler
X332.08Perth[D] Craig Huxtable, Mark Scully, Tony Harvey, Roderick Hayes, Cox: Ray Walter
X432.03ANA 2[E] Richard Ralph, Alec Garkaklis, Andre Neil Rowan, Bruce Kendall, Cox: Nancy Ralph
X532.10UWABC 1[E] Matthieu Domingue, Marcel Borges, Doughal MacMaster, Tom McElhinney, Cox: Hugo Innes
X632.13WARC 2[D] Zach Murphy, Matthew Cirocco, Ric Maddren, Lou Sammut, Cox: Bella Lie
X732.04ANA 3[E] Jarrad McNeil, Rhys Du Ross, Jon Allard, Mitch Craig, Cox: Alexander Hodgins
X832.07Curtin University 3[D] Daniel Real, William Cazzaniga, Corbett Poynton, Greg Haig, Cox: Ronnie Cooper
Race 5132. MD4X+ : Mens D Grade Coxed QuadDivision 2
Start Time: 3:30 PM1000M
Y332.11UWABC 2[D] Riley Freeman, Luke Burges, Jack O'Dea, Lewis Almond, Cox: Holly Child, Coach: Holly Child
Y432.01ANA 5[E] Gabriel Edward Gent, Jai Coutinho, James Moore, Ethan Bourke, Cox: Tyler Clement, Coach: Tony Imison
Y532.05Curtin University 1[E] Conall Hansford, Lachlan Duke, Ryan Rupf, Nicholas Wilson, Cox: Sallie Watson, Coach: Sallie Watson
Y632.02ANA 1[D] Phil Cockman, Alec Monger, Lawrence Bourke, Nigel Lucas, Cox: Sophie Pilot
Y732.06Curtin University 2[E] James Killow, Aaron Phipps, Remy Van Leeuwen, Ben Nagappa, Cox: Keely Atchison, Coach: Sallie Watson
Y832.12WARC 1[E] Riley Flecker, Alex Cauble, Andrew Newton, Aaron Crawley, Cox: Janelle Austin
Race 5233. WA/B8+ : Womens A and B Grade Coxed EightFinal
Start Time: 3:40 PM2000M
Z533.03UWABC 1[B] Madeleine Baxter, Sophie Foster, Brittany Crawford, Holly Child, Tiffany Brown, Alexandra Utley, Pascale Ketelaar, Alexandra Needoba, Cox: Michael Glorie, Coach: Holly Child
Z633.01Curtin University[B] Sian Powys, Keira Petty, Chentelle Jones, Kelsea Pyke, Soraya Mackay-Koelen, Fiona Allan, Kathryn Farley, Caitlin Taylor, Cox: Fiona Lea, Coach: Aidan Smith
Z733.04UWABC 2[B] Sophie Rowe, Vivien Massie, Juliana Pille Arnold, Jessica Moore, Anneliese Lange, Emily Kempin, Ashleigh Haddon, Adelaide Strahan, Cox: Maddy McLauchlan, Coach: Holly Child
Z833.02Swan River[B] Simone Healy, Sofia Bekir-Fuente, Isobel Long, Alexandra Thornton, Maegan Thompson, Molly Booker, Alexis Whelan, Adriana Marulli, Cox: Sarah Hayler