Rowing Western Australia Regattas
Champion Lakes

2017 All Schools/Masters Regatta 1

Date: Sun 28th May, 2017
Venue: Champion Lakes
Lane Draw
Options:    Show
Sunday 28th May, 2017

Race 11. MMD/K4X- : Masters Men D to K Coxless QuadFinal
Start Time: 9:00 AM1000M
A501.04WARC4 secs [D] Stuart Payne, Mick Duxbury, Graham Macgregor, Lou Sammut, Coach: Zachary Friend
A601.03Swan River4 secs [D] Anthony Battaglia, William Pulsford, Paul Sims, Holger Kaufmann
A701.01ANA4 secs [D] Phil Cockman, Lawrence Bourke, Alec Monger, Hugh Bond
A801.02Curtin University[E] Corbett Poynton, William Cazzaniga, Daniel Real, Greg Haig
Race 22. MWD/K4X- : Masters Women D to K Coxless QuadFinal
Start Time: 9:05 AM1000M
B602.03WARC[D] Janet Smith, Katie Andrew, Dee Sammut, Megan Small, Coaches: Alex Jolly, Alexander Popov
B702.01ANA[D] Jennie Timms, Emily Harrison, Kay Jansen, Debbie Ucich
B802.02UWABC[D] Debbie Armstrong, Lynne Mannolini, Vanessa Stephen, Evelyn Bowen, Coach: Alex Harrison
Race 33. MMA/C1X : Masters Men A to C Single ScullFinal
Start Time: 9:10 AM1000M
C203.01ANA[C] Nigel Lucas
C303.07WARC 24 secs [A] John Purcell, Coach: Zachary Friend
C403.03Swan River[C] Hayden Thomas
C503.05UWABC 2[C] Alex Harrison
C603.06WARC 1[D] Darryl Salisbury, Coaches: Joseph Tamigi, Catriona Walker, Alan Salisbury
C703.02Perth[E] Craig Huxtable
C803.04UWABC 13 secs [B] Adam Feilding, Coach: Holly Child
Race 44. MWA/C1X : Masters Women A to C Single ScullFinal
Start Time: 9:15 AM1000M
D604.02UWABC[C] Tamsin Keevill, Coach: Alex Harrison
D704.03WARC5 secs [A] Janelle Austin, Coaches: Joseph Tamigi, Catriona Walker
D804.01Swan River5 secs [A] Alexis Whelan
Race 55. SXY94X+ : Schools Mixed Year Nine Coxed QuadFinal
Start Time: 9:20 AM1000M
E305.03All Saints' 3 Ella Augustin, Rahul Sinha, Hamish Hillier, Hannah Greaves, Cox: Bell Clayton, Coaches: Adam Goor, Joanne Boserio
E405.04All Saints' 4 Keely Smith, Luke Lambert, Michael White, Jessica Ellement, Cox: Abbyghail Richards, Coaches: Joanne Boserio, Adam Goor, Sian Powys
E505.05Perth College Composite Lewis Thomas [CSHS], Jaxon Fong [TC], Milly Parany [KBC], Erin Fish [PTHCL], Cox: James Fowler [WC]
E605.02All Saints' 2 Brooke Ahrens, Olivia Clinkers, Logan Gregory, Cameron Tsang, Cox: Roland Montes, Coaches: Joanne Boserio, Adam Goor
E705.06Wesley/Como Patrick Arthur [WC], Bella Murphy [CSH], Freya Jones [CSH], Michael Wooldridge [WC], Cox: Alexander Hodgins [GGS], Coach: Carole Pedri
E805.01All Saints' 1 Arnav Paranjupe, Allison Ferguson, Genna Proctor, Aryan Mohanty, Cox: Sarah White, Coaches: Joanne Boserio, Adam Goor, Megan Franey
Race 66. SBY102X : Schools Boys Year Ten Double ScullDivision 1
Start Time: 9:25 AM1000M
F306.08John Wollaston Anglican School Rhys Du Ross, Regan Axford
F406.04John 23rd 1 Jess Diffen, Rhett Haddleton
F506.11Shenton College 2 Campbell Baxter, Matthew Horne
F606.05John 23rd 2 Adam Smith, Roux Korczynskyj
F706.09CBC Fremantle Tom Harris, Liam Davis
F806.02Guildford/Trinity College Mitch Craig [TC], James Moore [GGS], Coach: Carole Pedri
Race 76. SBY102X : Schools Boys Year Ten Double ScullDivision 2
Start Time: 9:30 AM1000M
G406.07John 23rd 4 Samuel Cole, Conor Doyle
G506.10Shenton College 1 Isaac Davies, Jamie Barton, Coach: Riley Freeman
G606.01CBC Fremantle Digby Marshall, Kaden Cordisco
G706.06John 23rd 3 Caleb Ellis, Cooper Warman
G806.03Hale Jock Hassell, Ethan Mann
Race 87. SGY102X : Schools Girls Year Ten Double ScullFinal
Start Time: 9:35 AM1000M
H407.03John 23rd Olivia Torre, Brianna Judge, Coach: Robert Thomas
H507.05Shenton College Ellen Kozlowska, Clare Stagoll, Coaches: Chris Morley, Madeleine Baxter
H607.04John Wollaston Anglican School Tiffany Trainer, Bridget Axford
H707.01All Saints' Amy Robinson, Louise Latino, Coaches: Joanne Boserio, Adam Goor
H807.02Corpus Christi/Duncraig High Kate Cresswell [DSHC], Lola Davies [CCHC]
Race 98. MMA/K4- : Masters Men A to K Coxless FourFinal
Start Time: 9:40 AM1000M
I308.02Swan River 1[H] Mike Scott, George Xouris, Ian Boserio, Ian Clairs
I408.04UWABC/Scotch 121 secs [C] Richard Clarke [SCO], Michael Hawkins [UWABC], Jonson Moyle [UWABC], Adam Feilding [UWABC]
I508.01Scotch17 secs [D] Andrew Johnston, Julian Mathias, Bill Hutton, John Flecker, Coaches: Bill Hutton, Grant Ford
I608.06WARC21 secs [C] Peter Klemm, Steve Parks, Nick Wakeford, Darryl Salisbury
I708.05UWABC 217 secs [D] Andrew Brown, Ben Rosser, Alex Harrison, Tom Warner
I808.03Swan River 217 secs [D] Holger Kaufmann, Anthony Battaglia, Paul Sims, William Pulsford
Race 109. MWA/K4X+ : Masters Women A to K Coxed QuadFinal
Start Time: 9:45 AM1000M
J109.03Curtin University 110 secs [C] Catherine Gangell, Amy Bowater, Jeni Shillington, Siobahn Tallon, Cox: Caitlin Taylor
J209.08UWABC10 secs [C] Orla Flecker, Christine Pascott, Teresa Belcher, Vanessa Stephen, Cox: Evelyn Bowen, Coach: Alex Harrison
J309.06Murdoch University 2[E] Deb Barry, Nicole Della, Julie Maher, Melissa Harpley, Cox: Craig Huxtable
J409.01ANA10 secs [C] Emily Harrison, Cassandra King, Sophie Pilot, Mary Cameron, Cox: Kay Jansen
J509.02Champion Lakes[E] Sue Howard, Indra Siva, Sandra Ceriani, Jennifer Parker, Cox: Genevieve Black
J609.05Murdoch University 15 secs [D] Judith Magee, Adele Chapman, Tiffany Bellamy, Heather Gordon, Cox: Kit Lawson
J709.07Perth5 secs [D] Frances Schild, Susan March, Debbie Arnold, Meg Pike, Cox: Vanessa Grant
J809.04Curtin University 2[E] Kathy Ride, Judith Ottaway, Sharon Jones, Ronnie Cooper, Cox: Fiona Lea
Race 1110. SXO8+ : Schools Combined Open Coxed EightFinal
Start Time: 9:50 AM1000M
K810.01All Saints' Abbyghail Richards, Bell Clayton, Alexia Toole, Lauryn Gilchrist, Sam Snowden, Joshua Hayes, Matthew Stickells, Roland Montes, Cox: Sarah White, Coaches: Joanne Boserio, Caitlin Taylor
Race 1211. SBY91X : Schools Boys Year Nine Single ScullDivision 1
Start Time: 9:55 AM500M
L111.08Guildford 2 Heath Collins, Coach: Carole Pedri
L211.09International School Michael Ammann, Coach: Zachary Friend
L311.06Corpus Christi Dominic Davies
L411.03CBC Fremantle 1 William Burfoot
L511.16Shenton College 2 Daniel Lindsay, Coaches: Max Kirchner, Jack O'Dea, Alice Robinson Lake
L611.11John 23rd 2 Mathieson Sicard
L711.02All Saints' 2 Cameron Tsang, Coach: Adam Goor
L811.18Wesley Harvey Rupp, Coaches: Catriona Walker, Zachary Friend
Race 1311. SBY91X : Schools Boys Year Nine Single ScullNon-Event
Start Time: 10:00 AM500M

NON-EVENT
Race 1411. SBY91X : Schools Boys Year Nine Single ScullDivision 3
Start Time: 10:05 AM500M
N211.01All Saints' 1 Aryan Mohanty, Coaches: Adam Goor, Joanne Boserio
N311.04CBC Fremantle 2 Kaden Cordisco
N411.14Perth Modern School Jack Tonkin
N511.10John 23rd 1 Aklie Braddock
N611.05Churchlands Lewis Thomas
N711.07Guildford 1 Zane Harding, Coach: Carole Pedri
N811.17Shenton College 3 Benjamin Tonkin
Race 1512. SGY91X : Schools Girls Year Nine Single ScullDivision 1
Start Time: 10:10 AM500M
O112.12Shenton College Sonja Reid, Coaches: Max Kirchner, Jack O'Dea, Alice Robinson Lake
O212.07John 23rd 4 Mia Fracaro, Coach: Robert Thomas
O312.09Kennedy Milly Parany
O412.01All Saints' 1 Emily Koziniec, Coaches: Joanne Boserio, Adam Goor
O512.10Melville Ashleigh McIntyre
O612.06John 23rd 3 Zoe Broderick, Coach: Robert Thomas
O712.13St Hilda's 1 Bethany Newton, Coach: Carole Pedri
O812.08John Wollaston Anglican School Tiffany Trainer, Coach: Laurie Anderson
Race 1612. SGY91X : Schools Girls Year Nine Single ScullDivision 2
Start Time: 10:15 AM500M
P212.05John 23rd 2 Jasmin Collins
P312.11Perth College Erin Fish
P412.04John 23rd 1 Maddison Lucas
P512.15St Hilda's 3 Mahla Warren-Hicks
P612.14St Hilda's 2 Ruby Warren-Hicks
P712.02All Saints' 2 Jessica Ellement, Coach: Joanne Boserio
P812.03Iona Rebecca Stewart
Race 1713. MMA/K4X+ : Masters Men A to K Coxed QuadFinal
Start Time: 10:20 AM1000M
Q413.05WARC8 secs [C] Mick Duxbury, John Purcell, Graham Macgregor, Lou Sammut, Cox: Janet Smith, Coach: Zachary Friend
Q513.02ANA 2[E] Glen McNeil, Andre Neil Rowan, Anthony Devitt, Richard Ralph, Cox: Cassandra King
Q613.03Curtin University[E] Corbett Poynton, William Cazzaniga, Daniel Real, Greg Haig, Cox: Fiona Lea
Q713.01ANA 14 secs [D] Laurie Cranston, Lawrence Bourke, Alec Monger, Bruce Kendall, Cox: Kay Jansen
Q813.04Perth[E] Hayden York, Mark Scully, Tony Harvey, Craig Huxtable, Cox: Meg Pike
Race 1814. MWA/K4- : Masters Women A to K Coxless FourFinal
Start Time: 10:25 AM1000M
R614.01Curtin University/Perth[F] Rosslyn York [PRC], Christine Harvey [PRC], Sharon Jones [CUBC], Ronnie Cooper [CUBC]
R714.03WARC17 secs [C] Katie Andrew, Pamela Riley, Dee Sammut, Megan Small, Coaches: Alex Jolly, Alexander Popov
R814.02UWABC12 secs [D] Tamsin Keevill, Lynne Mannolini, Evelyn Bowen, Debbie Armstrong, Coach: Alex Harrison
Race 1915. SBO4X+ : Schools Boys Open Coxed QuadFinal
Start Time: 10:30 AM1000M
S315.01All Saints' Sam Snowden, Joshua Hayes, Matthew Stickells, Roland Montes, Cox: Abbyghail Richards, Coaches: Joanne Boserio, Caitlin Taylor
S415.02John 23rd Joshua Soia, Angus Wilmot, Rhett Haddleton, Jess Diffen, Cox: Ben Newton
S515.03Scotch Archie Hoddinott, Riley Flecker, James Thorpe, Bailey Flecker, Cox: Angelina Chan
S615.06Wesley Composite Conall Hansford [ASC], Jack Hollis-Whiley [ASHS], Jock Hassell [HS], James Parkinson [WC], Cox: Clayton Armstrong [SRRC]
S715.04Shenton College 1 Kaoru Lockwood, Isaac Dod, Alexander Ellmer, Allard Jagtenberg, Cox: Ellen Kozlowska, Coach: Emily Kempin
S815.05Shenton College 2 Finn Williams, Kelvin Fewings, Myles Kelly, Theo Van Schie, Cox: Abbey Campbell, Coach: Emily Kempin
Race 2016. SGO4X+ : Schools Girls Open Coxed QuadFinal
Start Time: 10:35 AM1000M
T616.01All Saints' Bell Clayton, Alexia Toole, Lauryn Gilchrist, Lia Franklin, Cox: Sarah White, Coaches: Joanne Boserio, Caitlin Taylor
T716.03Corpus Christi Composite Sara Cresswell [PMS], Annie Browne [PEN], Jade Batt [PEN], Lola Davies [CCHC], Cox: Sophie Steel [ASHS]
T816.02Shenton College Edith Elischer, Isabe Bertuola, Kathryn Byrne, Elma Benayoun-Phung, Cox: Jessica Horn, Coaches: Jay Mummery, Sophie Foster
Race 2117. SBY92X : Schools Boys Year Nine Double ScullDivision 1
Start Time: 10:40 AM500M
U317.02All Saints' 2 Callum Stickells, Luc Latino, Coaches: Joanne Boserio, Adam Goor
U417.04CBC Fremantle 2 Wills Hart, Liam Davis
U517.05CBC Fremantle/Trinity College Jaxon Fong [TC], Kaelan Riley [CBCF]
U617.11John 23rd 4 Sam Byrne, Jintang Zhao
U717.10John 23rd 3 Boyd Jarvis, Zachary Barrett
U817.12Perth Modern School Dylan Gill, Isaac Pinto
Race 2217. SBY92X : Schools Boys Year Nine Double ScullDivision 2
Start Time: 10:45 AM500M
V317.03CBC Fremantle 1 William Burfoot, Mason Irving
V417.18Wesley/International School Michael Ammann [ISWA], Harvey Rupp [WC]
V517.15Shenton College 2 Euan Hillis, Sunil Rajan, Coaches: Max Kirchner, Jack O'Dea, Alice Robinson Lake
V617.09John 23rd 2 James Langton, Sullivan Jones
V717.17Wesley 2 Adam Hunt, Todd Koeppler
V817.07Guildford Heath Collins, Zane Harding, Coach: Carole Pedri
Race 2317. SBY92X : Schools Boys Year Nine Double ScullDivision 3
Start Time: 10:50 AM500M
W317.06Churchlands/Corpus Christi Dominic Davies [CCHC], Lewis Thomas [CSHS]
W417.08John 23rd 1 Mark Monisse, Aklie Braddock, Coach: Robert Thomas
W517.14Shenton College 1 Finn Pulsford, Miles Thomas
W617.13Perth Modern School/CBC Frema.. Joseph Vykopal [CBCF], Liam Russell [PMS]
W717.01All Saints' 1 Luke Lambert, Michael White, Coaches: Adam Goor, Joanne Boserio
W817.16Wesley 1 Michael Wooldridge, Patrick Arthur, Coach: Carole Pedri
Race 2418. SGY92X : Schools Girls Year Nine Double ScullDivision 1
Start Time: 10:55 AM500M
X218.09John Curtin Alicia McArthur, Maia Harcourt
X318.01All Saints' 1 Alana Sivacolundhu, Holly Attwater, Coach: Joanne Boserio
X418.08John 23rd 4 Georgia Wholley, Eve Pownall
X518.05John 23rd 1 Zoe Broderick, Lucy Elliot
X618.13St Hilda's 1 Ruby Warren-Hicks, Mahla Warren-Hicks
X718.04Corpus Christi/Iona Sarah Lye [IPC], Bethany Fox [CCHC]
X818.03Como Bella Murphy, Freya Jones, Coach: Carole Pedri
Race 2518. SGY92X : Schools Girls Year Nine Double ScullDivision 2
Start Time: 11:00 AM500M
Y218.11Perth College/Kennedy Milly Parany [KBC], Erin Fish [PTHCL]
Y318.02All Saints' 2 Keely Smith, Allison Ferguson, Coaches: Joanne Boserio, Adam Goor
Y418.06John 23rd 2 Mia Fracaro, Jasmin Collins
Y518.12Shenton College Kirsty Dodd, Lily Wall, Coaches: Max Kirchner, Jack O'Dea, Alice Robinson Lake
Y618.07John 23rd 3 Georgia Than-Htay, Olivia Eastwood
Y718.14St Hilda's/Corpus Christi 2 Bethany Fox [CCHC], Julia Howie [STHLD]
Y818.10John Wollaston School/St Hild.. Bethany Newton [STHLD], Tiffany Trainer [JWACS], Coach: Carole Pedri
Race 2619. MMA/K8+ : Masters Men A to K Coxed EightFinal
Start Time: 11:05 AM1000M
Z519.02Scotch8 secs [C] Julian Mathias, Steven Kennedy, Andrew Johnston, Richard Clarke, Bill Hutton, Alex Forrest, Peter Doyle, John Flecker, Cox: Matthew Gagen, Coaches: Bill Hutton, Grant Ford
Z619.03Swan River[E] Anthony Battaglia, Hayden Thomas, Holger Kaufmann, Alan Stewart, George Xouris, Stephen Rivers, Ian Boserio, Ian Clairs, Cox: Clayton Armstrong
Z719.01ANA5 secs [D] Richard Ralph, Bruce Kendall, Hugh Bond, Nigel Lucas, Andrew Birnie, Alec Monger, Lawrence Bourke, Phil Cockman, Cox: Denise Bernau
Z819.04UWABC/Swan River5 secs [D] Andrew Brown [UWABC], Michael Hawkins [UWABC], Jonson Moyle [UWABC], Ben Rosser [UWABC], Alex Harrison [UWABC], Tom Warner [UWABC], Mike Scott [SRRC], Adam Feilding [UWABC], Cox: Anna Vermeltfoort [UWABC]
Race 2720. MWA/K8+ : Masters Women A To K Coxed EightFinal
Start Time: 11:10 AM1000M
A420.05WARC9 secs [C] Janet Smith, Megan Small, Michaela Maine, Jane McIntyre, Katie Andrew, Pamela Riley, Dee Sammut, Janelle Austin, Cox: Megan Duxbury, Coaches: Alex Jolly, Alexander Popov
A520.01ANA9 secs [C] Kay Jansen, Cassandra King, Jennie Timms, Marina Juesten, Sophie Pilot, Emily Harrison, Debbie Ucich, Mary Cameron, Cox: Julia Cockman
A620.03Murdoch University[E] Judith Magee, Deb Barry, Julie Maher, Nicole Della, Adele Chapman, Tiffany Bellamy, Melissa Harpley, Carolyn Fennelle, Cox: Kit Lawson, Coach: Dean Steadman
A720.02Curtin University9 secs [C] Sharon Jones, Amy Bowater, Catherine Gangell, Jeni Shillington, Julia Schortinghuis, Judith Ottaway, Kathy Ride, Siobahn Tallon, Cox: Ronnie Cooper
A820.04UWABC5 secs [D] Sarah Knight, Nikki Newton, Evelyn Bowen, Christine Pascott, Emma Cross, Orla Flecker, Debbie Armstrong, Lynne Mannolini, Cox: Vanessa Stephen
Race 2821. SBY108+ : Schools Boys Year Ten Coxed EightFinal
Start Time: 11:15 AM1000M
B721.02Shenton College Euan Hillis, Wim Lesterhuis, Charlie Knell, Daniel Lindsay, Jamie Barton, Oliver Marsh, James Mettam, Isaac Davies, Cox: Alice Millichip, Coach: Riley Freeman
B821.01John 23rd Caleb Ellis, Roux Korczynskyj, Joshua McNeill, Conor Doyle, Adam Smith, Cooper Warman, Mathieson Sicard, Jordan Lummis, Cox: James Langton, Coach: Robert Thomas
Race 2922. SGY108+ : Schools Girls Year Ten Coxed EightNon-Event
Start Time: 11:20 AM1000M

NON-EVENT
Race 3023. SBO2X : Schools Boys Open Double ScullFinal
Start Time: 11:25 AM1000M
D223.04Shenton College 1 Kaoru Lockwood, Kelvin Fewings, Coach: Emily Kempin
D323.01All Saints' Matthew Stickells, Roland Montes, Coach: Joanne Boserio
D423.07Wesley/Hale Jock Hassell [HS], James Parkinson [WC]
D523.05Shenton College 2 Maguire Walsh, Allard Jagtenberg, Coach: Emily Kempin
D623.02John 23rd Angus Wilmot, Joshua Soia, Coach: Robert Thomas
D723.03Scotch James Thorpe, Bailey Flecker
D823.06All Saints'/Applecross High Jack Hollis-Whiley [ASHS], Conall Hansford [ASC]
Race 3124. SGO2X : Schools Girls Open Double ScullFinal
Start Time: 11:30 AM1000M
E524.04St Hilda's/Perth Modern School Sara Cresswell [PMS], Sofia Bekir-Fuente [STHLD]
E624.01Penrhos Jade Batt, Annie Browne
E724.03Shenton College Ruza Kinsman, Clare Netherway, Coaches: Jay Mummery, Sophie Foster
E824.02Perth Modern School/St Hilda's 1 Flora Smith [STHLD], Clementine Smith [PMS]
Race 3225. MXA/K4X+ : Masters Mixed A to K Coxed QuadFinal
Start Time: 11:35 AM1000M
F125.07WARC 111 secs [D] Nick Bretland, Pamela Riley, Dee Sammut, Lou Sammut, Cox: Megan Small
F225.03Curtin University18 secs [B] Amy Bowater, Jeni Shillington, David Ireland, Cameron Thorn, Cox: Fiona Lea
F325.08WARC 26 secs [E] Mina di Ianni, Janet Smith, Stuart Payne, Mick Duxbury, Cox: Megan Duxbury
F425.04Murdoch University/Perth11 secs [D] Craig Huxtable [PRC], Heather Gordon [MURC], Doug Johnson [MURC], Tiffany Bellamy [MURC], Cox: Adele Chapman [MURC]
F525.06Swan River15 secs [C] Louise Pallant, Alexandra Thornton, Hayden Thomas, William Pulsford, Cox: Kaelan Riley
F625.05Perth[F] Christine Harvey, Tony Harvey, Hayden York, Rosslyn York, Cox: Mark Scully
F725.01ANA6 secs [E] Kay Jansen, Mary Cameron, Phil Cockman, Nigel Lucas, Cox: Cassandra King
F825.02Champion Lakes15 secs [C] Anne Hamilton, Jennifer Parker, David Macaulay, Daniel Foucar, Cox: Regan Axford
Race 3326. MXA/C2X : Masters Mixed A to C Double ScullFinal
Start Time: 12:25 PM1000M
G526.03UWABC[C] Tamsin Keevill, Alex Harrison
G626.01ANA[C] Sophie Pilot, Nigel Lucas
G726.02Champion Lakes3 secs [B] Anne Hamilton, Daniel Foucar, Coach: Daniel Foucar
G826.04WARC3 secs [B] Nick Wakeford, Janelle Austin
Race 3427. MXD/K2X : Masters Mixed D to K Double ScullFinal
Start Time: 12:30 PM1000M
H327.06UWABC/WARC14 secs [E] Simon Cox [WARC], Evelyn Bowen [UWABC], Coach: Simon Cox
H427.02Curtin University 2[G] Ronnie Cooper, Corbett Poynton
H527.01Curtin University 114 secs [E] Sharon Jones, Greg Haig
H627.04Murdoch University14 secs [E] Doug Johnson, Heather Gordon, Coach: Dean Steadman
H727.03Curtin University 319 secs [D] Kathy Ride, Daniel Real
H827.05Perth14 secs [E] Meg Pike, Craig Huxtable
Race 3528. SBO1X : Schools Boys Open Single ScullFinal
Start Time: 12:35 PM1000M
I128.08Wesley James Parkinson
I228.03CBC Fremantle Jack Sherrif
I328.05Scotch Bailey Flecker
I428.07Shenton College 2 Chad Derecourt
I528.01All Saints' Conall Hansford, Coach: Caitlin Taylor
I628.02Applecross High Jack Hollis-Whiley
I728.04John 23rd 1 Joshua Soia, Coach: Robert Thomas
I828.06Shenton College 1 Isaac Dod, Coach: Emily Kempin
Race 3629. SXY104X+ : Schools Mixed Year Ten Coxed QuadFinal
Start Time: 12:40 PM1000M
J529.01Corpus Christi Composite Matthew Horne [SHC], Ethan Mann [HS], Kate Cresswell [DSHC], Lola Davies [CCHC], Cox: Sophie Steel [ASHS]
J629.04Trinity College Composite Freya Jones [CSH], Bethany Newton [STHLD], James Moore [GGS], Mitch Craig [TC], Cox: Alexander Hodgins [GGS], Coach: Carole Pedri
J729.03Shenton College Wim Lesterhuis, Jamie Barton, Hayley Rowe, Kathryn Byrne, Cox: Jessica Horn, Coaches: Madeleine Baxter, Riley Freeman
J829.02John Wollaston Anglican School Tiffany Trainer, Rhys Du Ross, Bridget Axford, Regan Axford, Cox: Zane Harding
Race 3730. SGO1X : Schools Girls Open Single ScullFinal
Start Time: 12:45 PM1000M
K230.01All Saints' Lia Franklin, Coaches: Caitlin Taylor, Joanne Boserio
K330.04Perth Modern School 2 Angelina Chan
K430.07St Hilda's Sofia Bekir-Fuente
K530.06Shenton College Clare Netherway, Coaches: Jay Mummery, Sophie Foster
K630.03Penrhos 2 Annie Browne
K730.05Perth Modern School 1 Clementine Smith
K830.02Penrhos 1 Jade Batt
Race 3831. MME/K1X : Masters Men E to K Single ScullFinal
Start Time: 12:50 PM1000M
L231.09UWABC49 secs [G] Michael Hawkins
L331.07Swan River 2[I] Peter Miles
L431.06Swan River 11m:03s [E] Christian Brando
L531.04Murdoch University[E] Doug Johnson, Coach: Dean Steadman
L631.10WARC[J] Alan Salisbury, Coach: Darryl Salisbury
L731.08Swan River 357 secs [F] Stephen Rivers
L831.05Perth[E] Craig Huxtable
Race 3931A. MMD1X : Masters Men D Single ScullFinal
Start Time: 12:55 PM1000M
M531A.03Fremantle[D] Harvey Smith
M631A.01ANA[D] Laurie Cranston
M731A.02Curtin University[D] Daniel Real
M831A.04WARC[D] Simon Cox
Race 4032. MWD/K1X : Masters Women D to K Single ScullFinal
Start Time: 1:00 PM1000M
N332.01ANA[F] Cassandra King
N432.04Perth13 secs [D] Frances Schild
N532.02Fremantle13 secs [D] Diane Stewart
N632.03Murdoch University13 secs [D] Adele Chapman
N732.06WARC13 secs [D] Janet Smith
N832.05UWABC7 secs [E] Evelyn Bowen
Race 4133. SGY94X+ : Schools Girls Year Nine Coxed QuadDivision 1
Start Time: 1:05 PM500M
O433.05John 23rd 3 Olivia Eastwood, Eve Cullity, Georgia Wholley, Eve Pownall, Cox: Boyd Jarvis
O533.06John 23rd 4 Olivia Eastwood, Eve Pownall, Georgia Than-Htay, Rebecca McGurgan, Cox: Joshua McNeill
O633.09Shenton College Grace Christie, Maia Wiebking, Kirsty Dodd, Sonja Reid, Cox: Abbey Campbell, Coaches: Max Kirchner, Jack O'Dea, Alice Robinson Lake
O733.01All Saints' 1 Ella Augustin, Olivia Clinkers, Genna Proctor, Keely Smith, Cox: Lia Franklin, Coaches: Joanne Boserio, Adam Goor
O833.07Melville Composite Bethany Fox [CCHC], Sarah Lye [IPC], Rebecca Stewart [IPC], Ashleigh McIntyre [MSHS], Cox: Clementine Smith [PMS]
Race 4233. SGY94X+ : Schools Girls Year Nine Coxed QuadDivision 2
Start Time: 1:10 PM500M
P433.02All Saints' 2 Brooke Ahrens, Emily Koziniec, Alana Sivacolundhu, Holly Attwater, Cox: Sarah White, Coaches: Joanne Boserio, Sian Powys, Adam Goor
P533.04John 23rd 2 Cheyenne Palko, Georgia Than-Htay, Audrey Quinlan, Jasmin Collins, Cox: Brianna Judge, Coach: Robert Thomas
P633.03John 23rd 1 Lucy Elliot, Maddison Lucas, Zoe Broderick, Mia Fracaro, Cox: Olivia Torre, Coach: Robert Thomas
P733.08Perth College Composite Grace Fowler [PEN], Sophie Steel [ASHS], Milly Parany [KBC], Erin Fish [PTHCL], Cox: Jaxon Fong [TC]
P833.10St Hilda's/John Curtin Alicia McArthur [JCC], Maia Harcourt [JCC], Flora Smith [STHLD], Julia Howie [STHLD], Cox: Isabella Sgherza [IPC]
Race 4334. SXY108+ : Schools Mixed Year Ten Coxed EightNon-Event
Start Time: 1:15 PM1000M

NON-EVENT
Race 4435. MMA/K2- : Masters Men A to K Coxless PairFinal
Start Time: 1:20 PM1000M
R435.03Swan River[F] Ian Boserio, Ian Clairs
R535.01Scotch 111 secs [D] Julian Mathias, John Flecker, Coach: Grant Ford
R635.02Scotch 219 secs [B] Peter Doyle, Bill Hutton, Coach: Grant Ford
R735.04UWABC11 secs [D] Andrew Brown, Alex Harrison
R835.05WARC11 secs [D] Peter Klemm, Darryl Salisbury, Coaches: Joseph Tamigi, Catriona Walker
Race 4536. MWA/K2- : Masters Women A to K Coxless PairFinal
Start Time: 1:25 PM1000M
S636.03WARC[D] Michaela Maine, Jane McIntyre, Coaches: Alexander Popov, Alex Jolly
S736.01Swan River10 secs [A] Alexis Whelan, Amanda Rukuwai
S836.02UWABC5 secs [C] Tamsin Keevill, Lynne Mannolini
Race 4637. SBY94X+ : Schools Boys Year Nine Coxed QuadDivision 1
Start Time: 1:30 PM500M
T337.02All Saints' 2 Arnav Paranjupe, Luke Lambert, Michael White, Aryan Mohanty, Cox: Bell Clayton, Coaches: Adam Goor, Joanne Boserio
T437.07John 23rd 1 Jacob Foley, Michael Skerratt, Sam Byrne, Jintang Zhao, Cox: Adam Smith, Coach: Robert Thomas
T537.08John 23rd 2 Matthew Clement, Alex Boulazeris, Kanan Miranda, Mark Monisse, Cox: Samuel Cole, Coach: Robert Thomas
T637.05CBC Fremantle Composite James Fowler [WC], Dominic Davies [CCHC], Lewis Thomas [CSHS], Kaelan Riley [CBCF], Cox: Grace Fowler [PEN]
T737.12Wesley/Guildford Alexander Hodgins [GGS], Ben Stoner [WC], Patrick Arthur [WC], Michael Wooldridge [WC], Cox: Zane Harding [GGS], Coach: Carole Pedri
T837.11Shenton College Composite Dylan Gill [PMS], Lewis Thomas [JTC], Finn Pulsford [SHC], Miles Thomas [SHC], Cox: Kaelan Riley [CBCF]
Race 4737. SBY94X+ : Schools Boys Year Nine Coxed QuadDivision 2
Start Time: 1:35 PM500M
U337.04CBC Fremantle/Perth Modern Sc.. Wills Hart [CBCF], Liam Russell [PMS], Joseph Vykopal [CBCF], Mason Irving [CBCF], Cox: Kaden Cordisco [CBCF]
U437.06International School/Wesley Alex Cauble [WC], Todd Koeppler [WC], Adam Hunt [WC], Michael Ammann [ISWA], Cox: Izzie Kris [SMAGS]
U537.03All Saints' 3 Zac Lobb, Matthew Berry, Rahul Sinha, Hamish Hillier, Cox: Louise Latino, Coaches: Adam Goor, Joanne Boserio, Megan Franey
U637.01All Saints' 1 Callum Stickells, Luc Latino, Logan Gregory, Cameron Tsang, Cox: Alexia Toole, Coaches: Joanne Boserio, Adam Goor, Sian Powys
U737.09John 23rd 3 Aklie Braddock, Conor Doyle, Toby King, Boyd Jarvis, Cox: Joshua Soia, Coach: Robert Thomas
U837.10John 23rd 4 Guillaume Manfrino, Ben Newton, Daniel Paramor, Levi Seah, Cox: Sullivan Jones, Coach: Robert Thomas
Race 4838. SBY101X : Schools Boys Year Ten Single ScullDivision 1
Start Time: 1:40 PM1000M
V238.14Trinity College 2 Owen McMahon
V338.01CBC Fremantle 1 Digby Marshall
V438.08John 23rd 3 Rhett Haddleton, Coach: Robert Thomas
V538.05Hale 2 Ethan Mann
V638.06John 23rd 1 Jess Diffen, Coach: Robert Thomas
V738.11Shenton College 1 James Mettam, Coach: Riley Freeman
V838.09John Wollaston Anglican School 1 Regan Axford, Coach: Genevieve Black
Race 4938. SBY101X : Schools Boys Year Ten Single ScullDivision 2
Start Time: 1:45 PM1000M
W238.10John Wollaston Anglican School 2 Rhys Du Ross, Coach: Carole Pedri
W338.03Guildford James Moore
W438.02CBC Fremantle 2 Tom Harris
W538.13Trinity College 1 Mitch Craig, Coach: Carole Pedri
W638.07John 23rd 2 Angus Wilmot, Coach: Robert Thomas
W738.12Shenton College 2 Campbell Baxter
W838.04Hale 1 Jock Hassell
Race 5039. SGY101X : Schools Girls Year Ten Single ScullFinal
Start Time: 1:50 PM1000M
X139.07John Wollaston Anglican School 2 Tiffany Trainer, Coach: Carole Pedri
X239.01Corpus Christi Lola Davies
X339.02Duncraig High Kate Cresswell
X439.06John Wollaston Anglican School 1 Bridget Axford, Coach: Genevieve Black
X539.05John Curtin Moira Barker
X639.04John 23rd 2 Olivia Torre, Coach: Robert Thomas
X739.08Shenton College Clare Stagoll, Coaches: Chris Morley, Madeleine Baxter
X839.03John 23rd 1 Brianna Judge, Coach: Robert Thomas
Race 5140. MMA/C4X- : Masters Men A to C Coxless QuadFinal
Start Time: 1:55 PM1000M
Y840.01WARC[C] Steve Parks, Peter Klemm, Nick Wakeford, Darryl Salisbury, Coaches: Joseph Tamigi, Catriona Walker
Race 5241. MWA/C4X- : Masters Women A to C Coxless QuadFinal
Start Time: 2:00 PM1000M
Z641.03WARC[C] Megan Small, Katie Andrew, Pamela Riley, Dee Sammut, Coaches: Alexander Popov, Alex Jolly
Z741.02UWABC[C] Orla Flecker, Teresa Belcher, Emma Cross, Vanessa Stephen
Z841.01Swan River3 secs [B] Alexis Whelan, Amanda Rukuwai, Louise Pallant, Alexandra Thornton
Race 5342. MMD/K2X : Masters Men D to K Double ScullFinal
Start Time: 2:05 PM1000M
A142.06Swan River 2[F] Ian Boserio, Ian Clairs
A242.05Swan River 16 secs [E] William Pulsford, Stephen Rivers
A342.01ANA 111 secs [D] Hugh Bond, Nigel Lucas
A442.04Perth/Murdoch University6 secs [E] Doug Johnson [MURC], Craig Huxtable [PRC]
A542.02ANA 26 secs [E] Phil Cockman, Richard Ralph
A642.08WARC 211 secs [D] Graham Macgregor, Lou Sammut, Coach: Zachary Friend
A742.07WARC 16 secs [E] Stuart Payne, Mick Duxbury, Coach: Zachary Friend
A842.03Curtin University[F] Daniel Real, Corbett Poynton
Race 5443. MWD2X : Masters Women D Double ScullFinal
Start Time: 2:10 PM1000M
B443.01ANA[D] Cassandra King, Sophie Pilot
B543.10WARC[D] Michaela Maine, Jane McIntyre, Coaches: Alex Jolly, Alexander Popov
B643.04Murdoch University[D] Adele Chapman, Heather Gordon, Coach: Dean Steadman
B743.05Perth[D] Frances Schild, Meg Pike
B843.09UWABC[D] Sarah Knight, Nikki Newton
Race 5543A. MWE/K2X : Masters Women E to K Double ScullFinal
Start Time: 2:15 PM1000M
C443A.05UWABC[E] Debbie Armstrong, Evelyn Bowen
C543A.02Curtin University[E] Sharon Jones, Ronnie Cooper
C643A.03Perth[F] Christine Harvey, Rosslyn York
C743A.04Perth/Curtin University[E] Kathy Ride [CUBC], Debbie Arnold [PRC]
C843A.01Champion Lakes[E] Sue Howard, Indra Siva, Coach: Pamela Pearson
Race 5644. SXO4X+ : Schools Mixed Open Coxed QuadFinal
Start Time: 2:20 PM1000M
D544.01All Saints' Bell Clayton, Alexia Toole, Sam Snowden, Conall Hansford, Cox: Lia Franklin, Coaches: Caitlin Taylor, Joanne Boserio
D644.04Wesley Composite Izzie Kris [SMAGS], Angelina Chan [PMS], Archie Hoddinott [SCO], Cairo Congerton [WC], Cox: Todd Koeppler [WC]
D744.03Wesley Composite Sofia Bekir-Fuente [STHLD], Annie Browne [PEN], Jack Hollis-Whiley [ASHS], James Parkinson [WC], Cox: James Fowler [WC]
D844.02Hale Composite James Fowler [WC], Lola Davies [CCHC], Kate Cresswell [DSHC], Jock Hassell [HS], Cox: Grace Fowler [PEN]
Race 5745. SBY104X+ : Schools Boys Year Ten Coxed QuadFinal
Start Time: 2:25 PM1000M
E345.02John 23rd 2 Mathieson Sicard, Jordan Lummis, Cooper Warman, Rhett Haddleton, Cox: Guillaume Manfrino
E445.05Shenton College/Hale Jock Hassell [HS], Ethan Mann [HS], Campbell Baxter [SHC], Matthew Horne [SHC], Cox: Kaelan Riley [CBCF]
E545.06Trinity College Composite Zane Harding [GGS], Rhys Du Ross [JWACS], Heath Collins [GGS], Mitch Craig [TC], Cox: Alexander Hodgins [GGS], Coach: Carole Pedri
E645.03John 23rd 3 Caleb Ellis, Joshua McNeill, Conor Doyle, Adam Smith, Cox: Michael Skerratt
E745.04CBC Fremantle Digby Marshall, Kaden Cordisco, Tom Harris, Liam Davis, Cox: William Burfoot
E845.01John 23rd 1 Samuel Cole, James Langton, Roux Korczynskyj, Sullivan Jones, Cox: Sam Byrne
Race 5846. SGY104X+ : Schools Girls Year Ten Coxed QuadFinal
Start Time: 2:30 PM1000M
F546.02John 23rd Brianna Judge, Matlida Allert, Maddison Lucas, Olivia Torre, Cox: Ailish Beckwith
F646.03John Wollaston School Comp. Bella Murphy [CSH], Freya Jones [CSH], Bethany Newton [STHLD], Tiffany Trainer [JWACS], Cox: Michael Wooldridge [WC], Coach: Carole Pedri
F746.01All Saints' Jessica Ellement, Abbyghail Richards, Amy Robinson, Louise Latino, Cox: Sarah White, Coaches: Joanne Boserio, Sian Powys
F846.04Shenton College Claudia Dickson, Edith Elischer, Jessica Horn, Alice Millichip, Cox: Jamie Barton, Coaches: Chris Morley, Madeleine Baxter
Race 5947. MMA/C2X : Masters Men A to C Double ScullFinal
Start Time: 2:35 PM1000M
G547.03WARC 1[C] Peter Klemm, Nick Wakeford
G647.02Swan River[C] Anthony Battaglia, Holger Kaufmann
G747.04WARC 2[C] Steve Parks, Darryl Salisbury
G847.01ANA[C] Glen McNeil, Andre Neil Rowan
Race 6048. MWA/C2X : Masters Women A to C Double ScullFinal
Start Time: 2:40 PM1000M
H748.01Curtin University[C] Siobahn Tallon, Catherine Gangell
H848.02UWABC[C] Tamsin Keevill, Kate Wall
Race 6149. SBO8+ : Schools Boys Open Coxed EightFinal
Start Time: 2:48 PM1000M
I649.01Shenton College Maguire Walsh, Theo Van Schie, Alexander Ellmer, Allard Jagtenberg, Myles Kelly, Kelvin Fewings, Finn Williams, Isaac Dod, Cox: Kaoru Lockwood, Coach: Emily Kempin
Race 6250. SGO8+ : Schools Girls Open Coxed EightFinal
Start Time: 2:56 PM1000M
J750.02Shenton College Clare Stagoll, Ellen Kozlowska, Hayley Rowe, Lily Hassett, Kathryn Byrne, Ruza Kinsman, Adrienne Byrne, Clare Netherway, Cox: Abbey Campbell, Coaches: Jay Mummery, Sophie Foster, Madeleine Baxter
J850.01All Saints' Bell Clayton, Jessica Ellement, Abbyghail Richards, Lauryn Gilchrist, Alexia Toole, Lia Franklin, Amy Robinson, Louise Latino, Cox: Roland Montes, Coaches: Joanne Boserio, Caitlin Taylor
Race 6351. MXA/K8+ : Masters Mixed A to K Coxed EightFinal
Start Time: 3:15 PM1000M
K351.02Swan River4 secs [C] Louise Pallant, Alexandra Thornton, Amanda Rukuwai, Alexis Whelan, Anthony Battaglia, Hayden Thomas, Hugh Wolgamot, Stephen Rivers, Cox: Clayton Armstrong
K451.01Curtin University[D] Julia Schortinghuis, Sharon Jones, Corbett Poynton, William Cazzaniga, Cameron Thorn, Greg Haig, Kathy Ride, Ronnie Cooper, Cox: Fiona Lea
K551.05UWABC/Scotch[D] Nikki Newton [UWABC], Evelyn Bowen [UWABC], Julian Mathias [SCO], Andrew Johnston [SCO], Bill Hutton [SCO], John Flecker [SCO], Orla Flecker [UWABC], Sarah Knight [UWABC], Cox: Matthew Gagen [SCO], Coach: Grant Ford
K651.03UWABC 1[D] Emma Cross, Tamsin Keevill, Lynne Mannolini, Kate Wall, Alex Harrison, Michael Hawkins, Andrew Brown, Adam Feilding, Cox: Tiffany Brown
K751.06WARC[D] Nick Bretland, Stuart Payne, Mick Duxbury, Megan Small, Pamela Riley, Michaela Maine, Dee Sammut, Lou Sammut, Cox: Megan Duxbury
K851.04UWABC 2[C] Teresa Belcher, Christine Pascott, Vanessa Stephen, Debbie Armstrong, Jonson Moyle, Michael Hawkins, Timothy Widdicombe, Adam Feilding, Cox: Max Montanari