Rowing Western Australia Regattas
Fremantle

2017 Perth to Fremantle Regatta

Date: Sun 7th May, 2017
Venue: Lower Swan River
Lane Draw
Options:    Show
Sunday 7th May, 2017

Race 11. MWD/K1X : Masters Womens D to K Single ScullTime Trial
Start Time: 7:00 AM16K
101.01ANA[F] Cassandra King, Coach: Laurie Anderson
Race 22. WD/E1X : Womens D Grade and E Grade Single ScullTime Trial
Start Time: 7:00 AM16K
202.02Curtin University[E] Lien Stewart, Coach: Aidan Smith
302.01Curtin University[D] Keira Petty, Coach: Aidan Smith
402.03WARC[D] Megan Duxbury
Race 33. MMD/K1X : Masters Mens D to K Single ScullTime Trial
Start Time: 7:00 AM16K
603.04UWABC[G] Michael Hawkins
703.01ANA[D] Laurie Cranston, Coach: Jess Bosio
803.02Fremantle[H] John Conte
903.03Murdoch University[H] Ken Price
2403.05WARC 1[D] Darryl Salisbury, Coach: Joseph Tamigi
Race 44. MWA/C1X : Masters Womens A to C Single ScullNon-Event
Start Time: 7:00 AM16K

NON-EVENT
Race 55. MD/E1X : Mens D Grade and E Grade Single ScullTime Trial
Start Time: 7:00 AM16K
1305.03Curtin University[E] Ryan Rupf, Coach: Sallie Watson
1405.02Curtin University[E] Ming Cheong Aw, Coach: Sallie Watson
1505.05Curtin University[E] James Killow, Coach: Sallie Watson
1605.08Murdoch University[D] Shen Lee
1705.07Curtin University[D] Lachlan Duke, Coach: Sallie Watson
1805.01ANA[D] Peter Panizza, Coach: Greg Willson
1905.09UWABC[D] Samuel Jaschke, Coach: Holly Child
2205.06Curtin University[D] Conall Hansford, Coach: Sallie Watson
2305.04Curtin University[D] Nicholas Wilson, Coach: Sallie Watson
Race 66. WA/C1X : Womens A Grade to C Grade Single ScullTime Trial
Start Time: 7:00 AM16K
1006.01Curtin University[C] Kelsea Pyke, Coach: Aidan Smith
1106.02Curtin University[C] Keely Atchison, Coach: Aidan Smith
1206.04Curtin University[C] Fiona Allan, Coach: Aidan Smith
2006.03Curtin University[B] Kathryn Farley, Coach: Aidan Smith
2106.05WARC[A] Janelle Austin, Coach: Joseph Tamigi
Race 77. MMA/C1X : Masters Mens A to C Single ScullNon-Event
Start Time: 7:00 AM16K

NON-EVENT
Race 88. MA/C1X : Mens A Grade to C Grade Single ScullTime Trial
Start Time: 7:00 AM16K
2608.01Swan River[C] William Williamson, Coaches: Neville Kempton, Michael Hinsley
2708.02UWABC[B] Fraser Pensini, Coach: Holly Child
Race 99. WD/E8+ : Womens D Grade and E Grade Coxed EightTime Trial
Start Time: 7:15 AM16K
2809.01UWABC[E] Rebecca Ball, Gin Ee Gabrielle Cheng, Rachael Honey, Suet Lee, Jamie Linchangco, Paloma Ortiz-Davis, Chloe Van Zyl, Tracie-Leigh Dallavanzi, Cox: Alice Robinson Lake
Race 1010. MWA/K8+ : Masters Womens A to K Coxed EightTime Trial
Start Time: 7:15 AM16K
2910.02Murdoch University[E] Judith Magee, Pauline Swan, Julie Maher, Nicole Della, Kit Lawson, Carol Richardson, Norelle Zanetti, Carolyn Fennelle, Cox: Lyall Fowle
3010.01ANA[C] Jennifer Longman, Nancy Ralph, Michelle Blake, Marianne Amato, Sophie Pilot, Emily Harrison, Debbie Ucich, Mary Cameron, Cox: Tyler Clement, Coach: Laurie Anderson
Race 1112. MD/E8+ : Mens D Grade and E Grade Coxed EightTime Trial
Start Time: 7:15 AM16K
3212.02Swan River[E] Lucca Golling, Owen McMahon, Ethan Mann, Jock Hassell, Joshua Lambourn, Sol Coster, Anton Chokolich, Reid Quekett, Cox: Wilmer Oosthuizen, Coach: Michael Hinsley
3612.03WARC[D] Andre Pedroli, Michael Ammann, John Purcell, Mick Duxbury, Graham Macgregor, Lou Sammut, James O'Regan, Harvey Rupp, Cox: Evelyn Pedroli, Coaches: Zachary Friend, James O'Regan
3712.01Curtin University[D] Austen Wright, Aaron Phipps, Remy Van Leeuwen, Aran Colman, Jordan Zacha, Ben Nagappa, Fraser Grimes, Nicholas Wynne, Cox: Avril Widger, Coach: Sallie Watson
Race 1213. WA/C8+ : Womens A Grade to C Grade Coxed EightTime Trial
Start Time: 7:15 AM16K
3113.04UWABC[C] Madeleine Baxter, Sofie Rigo, Tamsin Keevill, Emily Kempin, Imogen Blow, Alice Hassett, Brittany Crawford, Pascale Ketelaar, Cox: Zen Vakil, Coach: Holly Child
3313.01Fremantle[C] Ruby Lango, Anna Gunzburg, Georgia Murrell, India Warren-Hicks, Gigi Parker, Jessica Walsh, Charlotte Hill, Alexandra Preston, Cox: Eliza Kelly
3413.03Swan River[C] Jennifer Sarich, Sara Cresswell, Diana Barrie, Annie Browne, Ebony Bykowski, Louise Pallant, Annabel Counsel, Simone Healy, Cox: Sofia Bekir-Fuente
3513.02Swan River[B] Laura Boere, Emily Fish, Gabriela Bekir-Fuente, Maegan Thompson, Molly Booker, Alexis Whelan, Amanda Rukuwai, Adriana Marulli, Cox: Sarah Hayler, Coach: Jack Fischer
Race 1314. MMA/K8+ : Masters Mens A to K Coxed EightTime Trial
Start Time: 7:15 AM16K
3814.01ANA[D] Richard Ralph, Bruce Kendall, Hugh Bond, Nigel Lucas, James Carpenter, Alec Monger, Lawrence Bourke, Phil Cockman, Cox: Kay Jansen
3914.02UWABC/ANA[C] Andrew Brown [UWABC], Tom Warner [UWABC], Ben Rosser [UWABC], Jonson Moyle [UWABC], Adam Feilding [UWABC], Alex Harrison [UWABC], Mike Hughes [ANA], Patrick Walsh [UWABC], Cox: Joe Caspersz-Loney [UWABC]
Race 1415. MA/C8+ : Mens A Grade to C Grade Coxed EightTime Trial
Start Time: 7:15 AM16K
4015.02Scotch[C] Duncan Shearwood, John Flecker, Bomber Markwell, Stephen White, Hayden Donnelly, Robbie Packer, Julian Mathias, Bill Hutton, Cox: Matthew Gagen
4115.05UWABC[C] Myles McQuillan, Kaleb Jaschke, Jay Mummery, James McQuillan, Oliver Hoare, Liam McKenzie, Angus Rowe, Benjamin Davidson, Cox: Max Montanari, Coach: Holly Child
4215.04Swan River[C] Tim Winkler, James Parkinson, Thomas Salter, Chad Derecourt, Lachlan van de Ven, Nicholas Ferguson, Jack Hollis-Whiley, Phillip Colic, Cox: Clayton Armstrong, Coach: Michael Hinsley
4315.01Fremantle[B] Peter Holliday, James Walsh, Josh Senzio, Solomon Holliday, Digby Marshall, Willis Armstrong, David Latham, Mario Lo Presti, Cox: Lauren Warschauer
4415.03Swan River[A] Hugh Wolgamot, Ben Gerrard, Rohan James, Patrick Boere, Sam Marsh, Christopher Hayes, Ross Brown, Perry Ward, Cox: Oliver Pulsford, Coach: Neville Kempton